sobota 21. října 2017

Knihy a jejich filmová nebo televizní podoba #8


Že může knižní série znovu uspět i několika desítkách let od svého vydání? To víte, že může. Po vzoru Letopisů Narnie či Pánu prstenů se takový malý come-back povedl spisovateli Terrymu Brooksovi,  jehož trilogie Shannara od loňského roku zažívá velký úspěch u diváku jako seriál The Shannara chronicles. 12. října nám konečně navíc odstartovala předlouho očekávaná druhá série. 

O čem je trilogie Shannara?
Shea Ohmsford žije v obyčejné vesničce jménem Stinné údolí a potíže celého světa ho nechávají chladným. Náhle se však ve vesnici objeví starý dějepisec a cestovatel Allanon, který přináší ponuré zvěsti a varování před spiknutím. Údajně mrtvý Pán černokněžníků se chystá ovládnout svět a jedinou zbraní, která ho může zastavit, je kouzelný Shannarův meč. Jeho moc však dokáže odemknout pouze Shannarův pokrevní dědic, a tím je právě Shea Ohmsford. Mladík, na jehož bedrech náhle spočívá osud celého světa, musí ze své vesničky uprchnout, ale okřídlený dravec, sluha Pána zla, ho pronásleduje…(oficiální česká anotace)

Hodnocení knihy na Goodreads 3,76/5O čem je seriál The Shannara chronicles?
Kouzelný strom Ellcrys pomalu umírá a ztrácí svou magickou moc, tudíž slábne kouzelná Hráz, která zabraňuje pomstychtivým démonům napadnout lidské bytosti. Legendární strážce Země, Allanon, vyzývá Wila Ohmsforda, aby ochránil elfí dívku Amberle, která má za úkol vypěstovat nový čarodějný strom. (oficiální česká anotace)
Hodnocení seriálu na IMDB 7,4/10

Co si myslím já?
První série tohoto seriálu byla v loňském roce velmi oceňována a chválena. Sama mohu potvrdit, že je tohle celé jedinečné fantasy dobrodružství naprostá pecka. Tvůrcům se bravůrně podařilo vykreslit nádherný fantasy a zároveň futuristický svět, odehrávající se několik tisíc let v budoucnosti, kdy veškerá moderní technologie vymizela a magie opět vyplula na povrch. Kromě dechberoucí scenérie se budete bavit od začátku až do konce. Těšte se na princeznu, která se umí ohánět mečem, vychytralou zlodějku, která vždy dostane to, co chce a na polovičního elfa, který zprvu ani netuší, která bije. A pak tam jsou démoni, monstra, trpaslíci, skřeti, trolové, elfové - zkrátka samé zajímavé kreatury. Běžte do toho, nebudete litovat.

Related Articles

5 komentářů:

 1. Ja som dávnejšie chcela čítať knihu, ale nakoniec som to vzdala. Ale moja mama je veľký fanúšik seriálu :D Ktorá horlivo hltala každý jeden diel prvej série :D Som zvedavá, čo s ňou spraví druhá séria :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se na knihu stále chystám, ale přeci jen je to dosti jiné než seriál a tak nevím, jestli raději nezůstanu pouze u seriálu.

   Vymazat
 2. Moc pěkný článek :) Seriál znám, koukala jsem, když ho dávali v televizi a vážně mě bavil :) Určitě se chystám i číst knihy:)

  OdpovědětVymazat