pátek 27. října 2017

Fantastická zvířata a kde je najít - fotorecenzeS Fantastickými zvířaty a kde je najít zažívám své poprové. Dosavad jsem se k nim nedostala a pouze o nich slýchávala ze všech stran (a viděla film). Bylo mi ale hned jasné, že s novým ilustrovaným vydáním se to změní. Změnilo. Včera mi kniha dorazila do práce a od té chvíli jsem nemohla přestat v ní listovat. Pořádně jsem si to ale nechala na večer na doma ke kafíčku. 

Fantastická zvířata jsou taková neskutečně milá jednohubka, kterou slupnete jako malinu. Kromě nádherných ilustrací (ke kterým se dostanu později) mne ale moc bavilo číst o magizoologii a o celé historii fantstických zvířat. V tu chvíli si navíc člověk uvědomí, kolik toho J. K. Rowlingová pro celý HP svět vymyslela a vytvořila. Ůžasné!

Ilustrace pro tuto knihu vytvořila britská ilustrátorka Olivia Lomenech Gillová, která svým neopomenutelným talentem vdechla všem zvířatům život. Ilustrace se nesnaží být na první pohled roztomilé, naopak jsou jedinečné svým orginálním zpracováním. Ne vždy je zvíře vykreslené zrovna tak, jak bychom si jej představovali. Ilustrátorka navíc zvolia hned několik technik, jenž knize dodávají tajemnou a magickou atmosféru. Úplně jako byste otevřeli skutečnou kouzelnickou knihu či učebnici. 

V takovémto duchu bych si dokázala představit i další knihy z HP světa. Nedávno mne nesmírně potěšila informace, že k příležitosti výstavy v britském národním muzeum vyjde také kniha A history of magie neboli Histori magie, kterou všichni z HP knih známe jako knihu kterou napsala Bathilda Bagshot.

Ilustrovaná fantastcká zvířata a kde je najít je nesmírně nádherný titul, který by v knihovně neměl chybět žádnému fanouškovi této čarodějnické série. Knížka je to sice vyložené jen prohlížecí a věřte mi, že se k ní budete vracek velmi často. 

Děkuji nakladatelství Albatros, že i s tak těžkou knížkou poslali svou poštovní sovu až ke mne domů.
Related Articles

2 komentáře: