sobota 11. února 2017

Knihy a jejich filmová nebo televizní podoba #7

Hledáte nějaký nový seriál a rády byste něco na motiv knihy? Tak to mám pro vás velmi zajímavý tip. Teprve před krátkou dobou, přesněji 6. ledna 2017, měl premiéru seriál s názvem Emerald city. Pokud vás hned napadá Dorothy, pes Toto a hláška "We are not in Kansas anymore", tak máte pravdu. Jde o příběh Čaroděje ze země Oz


O čem je kniha Čaroděj ze země Oz?

Mohutné tornádo se prožene kansaskou prérií, uchvátí stavení i s Dorotkou a unáší je po několik hodin. Když dům konečně znovu přistane, zabije Zlou čarodějnici z Východu. Dorotka se ocitne v neznámé zemi, kde ji přivítají místní obyvatelé, Mlaskalové. Ti jí řeknou, že je v zemi Oz, obklopené obrovskou pouští, přes kterou se nedá dostat. Dorotčinou jedinou nadějí na návrat domů je návštěva u mocného čaroděje. Cestou za ním se seznámí s neobyčejnými přáteli, z nichž každý chce čaroděje také o něco požádat. Ten jim však jejich přání nechce splnit, dokud neudělají oni něco pro něj: musí zabít Zlou čarodějnici ze Západu. (Oficiální česká anotace)

Hodnocení knihy na Goodreads 3,98/5*

O čem je seriál Emerald city?

Dospělá Dorothy celý život ví, že je adoptovaná. Když se konečně vydává navštívit svou biologickou matku, zastihne jí tornádo a odnese jí na neznámé místo. Brzy zjišťuje, že již není v Kansasu, ale v zemi Oz. Poté, co nečekaně zabije čarodějnici z Východu se s Lucasem, mladým vojákem, kterého během své cesty Dorothy zachrání, vydává napříč zemí. Její jediným cílem je najít cestu zpět domů. 

Hodnocení seriálu na IMDB 7,3/10

Co si myslím já? 

Seriál se velmi pevně drží knižní předlohy. Jedinou změnou je tak jen to, že nejde o verzi pro děti. Všem postavám včetně Dorothy je přes 20 a celý seriál má celkem temný nádech. Mísí se v něm  realita s fantasy a vědou. To mne velmi zaujalo. Nečekejte proto nic naivního či nijak teen. Představitelé Dorothy a Lucase mi ihned padli do oka. A pravda, tak trochu divák předem ví, co se bude díl dál. Trocha romantiky ale je potřeba. Celkově jde o opravdu zajímavý a vizuálně nádherný seriál. Určitě budu sledovat až do konce.

Seriál měl být odvysílán již v roce 2015, ale kvůli neshodám v produkční společnosti byl zrušen. O dva roky později měl konečně premiéru na stanici NBC. Zatím bylo odvysíláno sedm dílů z desíti. Doufejm, že bude pokračovat.

Related Articles

1 komentář: