pondělí 12. prosince 2016

Knihy a jejich filmová nebo televizní podoba #6

Připravte se. Do tohoto seriálu se bezvýhradně zamilujete. A o kterém je vlastně řeč? Jde o seriál Lucifer natočený na motiv komiksu od DC za kterým stojí především Neil Gaiman. Jedná se také o volnou spin-off sérii neméně slavné komiksové série The sandman. Seriál Lucifer odstartoval 25. ledna 2016 a téměř ihned se stal natolik oblíbený, že se vyšplhal do top 5 nejsledovanějších seriálů z produkce televize Fox. 


O čem je komiks Lucifer?

Po Zemi kráčí ďábel. Na počátku byl Lucifer - Světlonoš svržen z nebe, aby vládl peklu. Jenže pak na tento úřad rezignoval a opustil své království, aby se mohl usadit ve městě smrtelníků zvaném Los Angeles. Nejznámější vedlejší postava z cenami ověnčené série Neila Gaimana Sandman si teď užívá poklidný důchod jako majitel exkluzivního hudebního baru Lux v L.A. Ale mise, kterou ho chce pověřit sám Stvořitel, to všechno může změnit. Pokud Lucifer bude souhlasit s tím, že udělá za nebe špinavou práci, může si stanovit vlastní cenu. Jenže ta práce i cena se ukáží být něčím víc. Velká příležitost je spojena s velkou hrozbou a Luciferovi je jasné, že nalezení cesty skrz toto bludiště bude vyžadovat nejvyšší oběť.Což pro ďáble znamená jediné: vybrat někoho, kdo ji za něj podstoupí. (oficiální česká anotace)

Hodnocení knihy na Goodreads 4,6/5*

O čem je seriál Lucifer?

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a ke spolupráci s policí se dostane, ani neví jak. (anotace edna.cz)

Hodnocení seriálu na IMDB 8,3/10

Co si myslím já?

Oh my! Myslím, že každý (spíše každá) potřebuje trochu Lucifera ve svém životě. Hledáte-li něco jiného, vtipného i akčního, zkuste tenhle seriál. Tvůrcům se navíc podařilo najít snad ty nejdokonalejší herce. Především Tom Ellis jako Lucifer je naprostá dokonalost. A ten jeho přízvuk. Opravdu se ihned zamilujete. Momentálně je vánoční přestávka a já mám asi ten největší absťák vůbec. Sledujete Lucifera?

Related Articles

5 komentářů:

 1. Naprosto s Tebou souhlasím. Seriál je neskutečně vtipný a zajímavý. A Tom je neskutečně talentovaný herec, zpěvák a ještě k tomu umí hrát na klavír =D Prostě dokonalost v jedné osobě, co víc si od hlavního hrdiny přát že? =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Ten zpěv a klavír. <3

   Vymazat
  2. Ano, mohla bych se nad ním rozplývat věčně =))

   Vymazat
 2. Wow, doteď jsem o tomhle seriálu neměla ani ponětí. Ale pořádně jsi mě nalákala! Vypadá skvěle :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tak to musíš ihned napravit. :D Nebudeš litovat.

   Vymazat