sobota 24. prosince 2016

ASAP science


Jsem velký fanda youtube kanálu Asap science, za kterým stojí dva kanaďanové Mitch Moffit a Greg Brown. Od roku 2012 tvoří videa týkající se nejrůznějších zajímavostí ze světa vědy. "Měli bychom věřit své intuici?", "Introverti vs. extroverti", "Jak se vás telefon nabíjí?", "Co se stane, když zemřeme?" nebo třeba "Věda a psi". Tyto a spoustu dalších zajímavých témat si každý týden berou na paškál a není se čemu divit, že se kanál Asap science stal za čtyři roky velmi populárním. 

Na podzim jsem se dozvěděla, že na základě youtube kanálu podařilo vydat stejnojmennou knihu. Samozřejmě jsem neodolala a knihu musela mít. Byla jsem zvědavá, jak se Mitch Moffit a Greg Brown svého úkolu zhostí a jak bude kniha vypadat. 

Asap science je skvělá a především zajímavá kniha, se kterou se velmi pobavíte. Jednotlivý fenomén či zajímavost doprovázejí krásné ilustrace, které z čtení dělají neskutečný zážitek. Naleznete zde velkou spoustu věcí, nad kterými jste se jistě někdy zamýšleli. Můžete být ze zimy nachlazení? Je pro vás sledování celého seriálu v jednom kuse špatné pro vaše zdraví? No neříkejte, že vás to někdy nezajímalo. Já sama v knize našla spoustu zajímavých věcí. Díky Asap science se prostě můžete cítit trochu chytřejší a mít co vyprávět svých přátelům či rodině.

Pokud jste ale stejně jako já již fandové youtube kanálu, nebude pro vás obsah příliš nový. Ten totiž představuje to nejzajímavější ze všech Asap science videí a tak je zcela možné, že už jste o většině zajímavostí již slyšeli. Přesto je ale rozhodně o co stát. 

Knihu budete mít nejspíš přečtenou za pár hodin (už jen proto, že snad polovina knihy jsou ilustrace), ale na odlehčení dne je jako dělaná. Máte-li rádi vědu a zajímavosti, tak dejte knize šanci. Jde o velmi příjemné a nenáročné čtení. 

Knihu koupíte na Book Depository.

Název: Asap science
Série: Samostatná kniha
Autor: Mitchell Moffit & Greg Brown
Datum vydání: Březen 2015
Počet stran: 248

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat