čtvrtek 8. září 2016

Knihy a jejich filmová nebo televizní podoba #5

Máte rádi cestování v čase? Tak to pak nesmíte propásnout seriál Time after time, který odstartuje koncem letošního roku nebo začátkem toho příštího (přesné datum zatím není známo). Jedná se televizní zpracování knihy The time machine od H. G. Wellse. A co víc, samotný H. G. Wells je zde hlavní postavou. Této role se ujal sympatický herec Freddie Stroma, kterého si jistě pamatujete z Harryho Pottera nebo Moderní popelky 3. 


O čem je kniha The time machine?

Stroj času umožňuje cestovat do budoucnosti a vidět tak na vlastní oči, jak naše planeta bude vypadat za 800 000 let. V tu dobu Země vypadá naprosto jinak, než jí známe. Světu vládnou dvě rasy "lidí" - Eloi a podzemní Morlockové (netuším, zdali tento název má český ekvivalent). Celá kniha se následně zabývá podrobným popisem lidí, historie a všeho, co se za tu dobu změnilo. 

Hodnocení knihy na Goodreads 3,86/5*

O čem je seriál Time after time?

H. G. Wellsovi se daří stvořit jedinečný stroj času. Ten se ale dostává do spárů Jacka Rozparovače a ten mizí kdesi v budoucnosti. Wellsovi nezbývá nic jiného, než se vydat za ním. Oba se tak ocitají v roce 2016. Pro Jacka je to zcela nová šance, pro Herberta mise najít (za pomoci policejní vyšetřovatelky/detektiva) Jacka a zabránit mu v jeho vraždění. K tomu všemu to vypadá, že existuje jakási tajná organizace, která o Wellsově příchodů již dávno ví. 

Co si myslím já?

Zatím jen doufám, že se ze seriálu vyklube něco vážně super. Trailer jsem viděla snad stokrát a vždy mě neskutečně navnadí. Zatím se mi líbí obsazení i směr, kterým se seriál (asi) bude ubírat. Z knihy si tvůrci seriálu vzali opravdu jen to nejzákladnější - stroj času a samotného autora. Já si určitě nestěžuji. Myslím, že tahle moderní verze zdí více než dobře. Co myslíte?

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat