pondělí 1. srpna 2016

Blythewood

Hledáte sérii, která bude "něco jako Harry Potter"? Pokud ano, tak mám pro vás tip. Blythewood od Carol Goodman je naprosto skvělý magický příběh, který si vás jednoduše ihned získá. Ava Hall si toho zažila hodně. Její matka spáchala sebevraždu, továrnu, kde pracuje, zachvátil požár a to, co během něj viděla, jí dostává do blázince. Po dlouhých šesti měsících se díky své babičce, kterou dosavad neznala, dostává ven. Místo toho se jí otevírají dveře do zcela nového života. Života v Blythewoodu - elitní internátní škole. 

Blythewood má vše, co ostatní (knižní) školy. Úžasnou podobu hradu, dlouho se táhnoucí historii, tajemství, spoustu kamarádů i nepřátel. Navíc má naprosto suprovou hrdinku Avu, která od Blythewoodu vůbec nic neočekává. To, o co stojí, je přijít na to, co se kdysi stalo její matce, kdo je její otec a kdo jí to vlastně oné noci při požáru továrny zachránil. Ani ve snu jí nenapadlo, že jsou magie, kouzla a nadpřirozené bytosti skutečné.

Jediným mínusem je to, jak moc se knize začátku táhla a nic se v ní nedělo. Autorka se až moc zaměřila na to, aby čtenářům představila Avu a její život před Blythewoodem, což je sice moc pěkné, ale zatraceně nudné. Poté už to šlo jako po másle a závěr knihy mi doslova proletěl pod rukama. Ano, tak moc dobré to bylo. 

Během svému pobytu na škole Ava zjišťuje, že ačkoliv jí učitelé tlučou do hlavy pravidla, moudra a rady, ne vždy jde ale o skutečnou pravdu. To, co je dobré, není nakonec dobré a zlé není pokaždé zlé. Ava proto sama přichází na to, že se Blythewood po dlouhá léta ve všem pěkně pletl. 

Mojí zcela nejoblíbenější části knihy je rozhodně vztah mezi Avou a Ravenem. Řeknu vám jedno - Raven je naprosto boží a roztomilý, a znovu boží a znovu roztomilý a tak pořád dokola. Překvapivě tu nejde o žádnou instalově ani nic šíleně vyumělkovaného. 

Proč byste si měli přečíst tuhle knihu? Je to fantasy plné magie odehrávající se na internátní škole kdesi uprostřed hlubokých lesů na začátku 20. století. Komu by se to nelíbilo?

Název: Blythewood
Série: Blythewood #1
Autor: Carol Goodman
Datum vydání: 8. října 2013
Počet stran: 489

Koupit knihu na Book Depository

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat