sobota 16. července 2016

Knihy, které mám toto léto v merku | Knižní tipy

Aby web nebyl jen samé recenze a nic jiného, tak vám představím několik knih, které si toto léto toužím přečíst. Jedná se o knihy, které mě bezprostředně uhranuly a třeba se zalíbí i někomu z vás. Všechny knihy vychází (nebo vyšly) v červnu, červenci a sprnu v samozřejmě v angličtině. 


The thousandth floor od Katharine McGee mělo vyjít až příští rok, ale nakonec vyjde už tento srpen. Příběh se odehrává v budoucnosti, v roce 2118. Technologie a pokrok jsou na vrcholu. Na Manhattanu stojí jedinečný mrakodrap s tisíci patry. Kniha vypráví příběh hned pěti lidí, kteří všichni žijí v tomto futuristickém mrakodrapu. Zajímavostí je i fakt, že televize ABC již zakoupila práva k seriálu. Za ním bude stát Greg Berlanti, který se podílí například na Arrow, The flash, Supergilr a Legends od tomorrow.


Gilded cage od Lucindy Gray přenese své čtenáře do dvacátých let devatenáctého století. Katherine vyrostla ve Virginii, ale nyní se pohybuje ve vyšších kruzích londýnské společnosti. Vše jde jako po másle, dokud se její bratr záhadně neutopí. Katharine si odmítá přiznat fakt, že šlo o pouhou nehodu. Kniha vychází 2. srpna.

This savage song od velmi oblíbené spisovatelky Victorie Schwab vyšla nedávno a vypráví příběh Kate a Flynna, kteří žijí ve světě, kde monstra převzali moc. Nejen oni, ale všichni, kdo přežili válku se musí rozhodnou, zda se stanou hrdiny nebo zda budou naopak stát na opačné straně. Broken prince od Erin Watt je pokračováním contemporary knihy Paper princess. Zajímá-li vás o čem kniha, přečtěte si mou recenzi. Já si knihu velmi oblíbila a nemohu se druhého dílu dočkat. Kniha vychází 25. července.

It ends with us od Colleen Hoover si přečtu už jen z principu. CoHo je jedna z mých nejoblíbenějších autorek a na tuhle knihu dlouho čekám. Kniha se zaměřuje na Lily, která se vždy tvrdě snažila dosáhnout všeho, co kdy chtěla a Ryla, který má pro Lily tak trochu slabost. Na obzoru se objevuje Lilyin bývalý přítel Atlas a vše se najednou o to více komplikuje. Tato contemporary kniha vychází už za chvíli 2. srpna.

A na konec jsem velice zvědavá na knihu Ivory and bone od Julie Eshbaugh. Kniha se odehrává v době ledové, kdy sedmnáctiletý Kol a jeho bratři zjišťují, že jídla je stále méně a méně. Do Kolova tábora přijíždí Mya a její rodina a doufají v nový začátek. Této kniha vyšla již v červnu.

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat