neděle 26. června 2016

Knihy a jejich filmová nebo televizní podoba #4

Dnes vám představím jeden ze svých aktuálně nejoblíbenějších seriálů, o kterém asi příliš lidí neví. Jedná se letní seriál Zoo z produkce televize CBS, která má na svědomí například The big bang theory, NCIS, Supergirl nebo třeba 2 broke girls. Seriál je natočen na motiv stejnojmenné knihy od světoznámého Jamese Pattersona. V Zoo ale nečekejte žádná miloučká zvířátka. Tady jde tak trochu do tuhého. 


O čem je kniha Zoo (smečka)?

Při cestě do Botswany se přírodovědci Jacksonovi podaří přežít útok velké lví smečky. Zachrání život i ekoložce Chloe a oba společně se snaží přesvědčit svět, že existuje příčina, která savce nutí napadat lidi. Jenže nařízené akce nepomáhají, brutální útoky zvířat se množí, jejich zuřivost narůstá. Paralyzují už celá města a člověk marně hledá místo, kde by se skryl… (oficiální anotace, Smečka)

Hodnocení knihy na Goodreads 3,39/5*

O čem je seriál Zoo?

Seriál se relativně drží knihy. Jeho tvůrci akorát Pattersonův nápad mnohem více prohloubili, přidali nové (ještě lepší) postavy, celou situaci zdramatizovali a celkově příběh dostali na zcela jiný level. Z viru, který se šíří mezi všemi zvířaty, se stal globální problém, kterému ale nikdo nechce uvěřit a ani si ho přiznat. Tým přírodovědce Jacksona, agentky Chloe, Safari průvodce Abeho, novinářky Jamie a veterinárního patologa Mitche proto cestují po celém světě a snaží se najít lék. 

Hodnocení seriálu na IMDB 7,0/10

Co si myslím já?

Ačkoliv jsem knihu odložila už po několika stránkách, seriál jsem si zamilovala. První série je víceméně rozjezdová a první díly mohou působit lehce nezáživně. Postupem času se ale děj neskutečně rozjíždí. 

28. června (u nás 29.) začíná druhá série a já se nemohu dočkat. Mám takové to období, kdy si seriál neustále googlím a čtu fanfiction (jop, vážně). Jestli vás děj první série příliš neoslovil, tak vězte, že série druhá bude něco naprosto jiného. Virus nebo změna v DNA, která se projevila u zvířat, se začne šířit mezi lidi. Pokud jste například fanoušci seriálu The walking dead, tak byste mohli být spokojeni. 


Jste-li navíc fandy Billyho Burkea, tak ani na výběr nemáte. Musíte to vidět.


Related Articles

3 komentáře:

 1. Tak to by mohlo byt skvele. Tema viru apod mam hrozne rada a Zivi mrtvi naprosto miluju.
  Mam ale rozkoukano dost serialu a dost jich chci videt, ze nevim, zda se k nemu dostanu, uvidim :)
  Giveaway / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
 2. Ježíši, ano, nejsem sama, kdo ten seriál žere! :D Fakt jsem si myslela, že jsem v naší malebné zemičce jediná, kdo ten seriál zná :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jediná určtě nejsi! Já ho naprosto a bezmezně zbožňuju. :D

   Vymazat