neděle 6. března 2016

Mapy v YA knihách

Co mě vždy dokáže v knihách neskutečně potěšit, jsou mapy. Nemyslím, že by byly pro knihu nějak zásadní, ale je pěkné vidět kus příběhu očima autora a o něco více do příběhu proniknout. Navíc jsou takovéhle mapy obvykle dokonalé a moc dobře se na ně kouká. Dnes jsem vybrala několik svých oblíbených map, se kterými jste se možná také setkali. 

#1 The kiss of deception
Tato kniha má snad tu nejkrásnější a nejpropracovanější mapu ze všech knih, které mám doma. Čtenář má hned lepší přehled o všech možných královstvích a městech. Ono když je kniha plná názvů království, měst a různých míst, je i pro autora lepší si vytvořit mapu. Ten má potom mnohem lepší přehled o svém světě. 

#2 Harry Potter
Mapa v HP mi sice nepřijde jako ta nejúžasnější, ale už jednoduše k těmto knihám patří. Bez map by to nebyl ten pravý Harry Potter. 

#3 Snow like ashes
Mapa knihy Snow like ashes je sice maličká, ale neskutečně detailní a propracované. Už jen díky téhle mapě se těším, až si knihu přečtu. 

#4 A court of thorns and roses
Mapa knižního převyprávění Krásky a zvíře je krásná a jednoduchá. Také vám připomíná mapu Velké Británie, Irska a kusu Evropy? 

#5 Bitterblue
Na mapě knihy Bitterblue se mi též líbí její jednoduchost a použití černé jako barva moře. Jednoduše krásná. 

#6 Shadow and bone
A na závěr tu mám další krásnou mapu, do které jsou nádherně zakomponovaná zvířata a jiná stvoření. Sérii Shadow and bone sice nemám příliš ráda a tak je pro mě jednoznačně nejlepší mapa.

Related Articles

4 komentáře:

 1. Mapy v knihách mám taky ráda. Kniha si u mě hnedka šplhne, když má mapu. Vždycky ráda pozoruji, kde hrdinové zrovna jsou, hlavně když jde o nějaké putování :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám mapy v knihách taky moc ráda, vždycky mě potěší, když ji objevím :)
  Z tvých vybraných znám samozřejmě mapu z HP, a taky mapu z Bitterblue. Zbytek neznám, ale jsou opravdu hezké. Zvlášť ta první a poslední :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle je krásný příspěvek a báječný nápad. Já bych mnoho knih s mapami doma nenašla, ale některé z tebou ukazovaných jsou vážně nádherné :)

  OdpovědětVymazat
 4. Všechny mapy, které jsi ukázala, jsou krásné. Když jsem četla tento článek, trochu jsem začala litovat, že nečtu tolik fantasy a že doma vlastně nemám žádnou knihu s mapou... Asi si budu muset některou z těch, které jsi zde ukázala, přečíst :).

  OdpovědětVymazat