pátek 4. března 2016

Knihy a jejich filmová nebo televizní podoba #2

Dnes vám představím další seriál, o kterém jste jište nevěděli, že je založen na sci-fi povídce Zero hour od Raye Bradburyho. Jedná se o seriál The whispers z produkce televize ABC, který odstartoval na začátku loňského a po první sérii byl zrušen. To však nebrání tomu, abyste se do něj pustili. Já jsem si jej velmi oblíbila a i jen ta jedna série stojí za váš čas. The whispers mi příjde jako opravdu zajímavý nápad, kde hlavní roli hraje neznámá mimozemská inteligence. 


O čem je povídka Zero hour?

Zero hour je součástí autorova sci-fi souboru The illustrated man. Zero hour se zabývá malými dětmi napříč Spojenými Státy, které začínají hrát prapodivnou hru nazvanou "invaze". Rodiče tuto hru mají za neškodnou, dokud opravdová invaze nepřijde. 

Hodnocení na goodreads 4,12/5

O čem je seriál The whispers?

Seriál je z velmi velké části věrný knižní předloze. Zde různé děti začínají mluvit o svém imaginárním kamarádovi Drillovi, který si s nimi povídá. Kromě toho je nabádá k věcem, které by sami nikdy neudělali. FBI agentka Claire Bennigan tak vyšetřuje tyto prapodivné případy a zjišťuje, že tento imaginární kamarád není vůbec imaginární, ale že jde o neznámou mimozemskou inteligenci, která se rozhodla podmanit si zemi.

Hodnocení za IMDB 7,3/10


Co si myslím já?

Do tohoto seriálu jsem se pustila bez jakéhokoliv očekávání, ale nakonec jsem byla velmi mile překvapená. V hlavních se navíc objevují celkem známé obličeje. The whispers nabízí parádní tajemnou atmosféru a velmi oroginální formu sci-fi příběhu. Ačkoliv jsou hlavním námětem mimozemšťané, prakticky vůbec se s nimi v seriálu nesetkáte. Jde spíše o to, co způsobují. Navíc se jedná o velmi originální a jedinečnou formu mimozemské inteligence, na kterou nikde jen tak nenarazíte. Mrzí mě, že seriál nebyl obnoven. Druhá sériie by byla pro děj zlomová. I přesto však je první série ukončena skvěle. Related Articles

7 komentářů:

 1. O seriálu slyším poprvé a zrovna nemám moc na co koukat, tak ho asi zkusím :)
  Pěkný pátek,
  K

  OdpovědětVymazat
 2. To že je tento seriál založen na povídce jsem opravdu netušila! Je škoda, že ty seriály poslední dobou nevydrží příliš dlouho (po první série je často ruší). Ale k The Whispers jsem viděla trailer a ten mě hodně zaujal, takže pokud tam série končí uzavřeně, tak se na něj určitě podívám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ona série nekončí uzavřeně, spíše naopak. Ale tvůrcům se to povedlo udělat tak fikaně, že to působí otevřeně pro případ, že by dostali druhou sérii a zároveň otevřeně i v tom smyslu, že si divák může domyslet své. Obvykle to ráda nemám, ale u The whispers ne. :)

   Vymazat
 3. Včera jsem si četla tento článek a dnes už koukám na třetí díl. Moc díky za super doporučení! Seriál mě okamžitě pohltil a těším se na to, jak se to bude dále vyvíjet. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě velmi těší. Přejí pěknou podívanou. ;)

   Vymazat
  2. Ve středu jsem seriál dokoukala a nemám slov. Konec je hodně otevřený, přímo si to vyžaduje další sérii. Celkem hodně mě mrzí, že už další nebude, protože The Whispers mělo našlápnuto na vážně skvělý seriál. Z postav jsem si obzvláště oblíbila Claire a Wese. :)

   Vymazat