sobota 27. února 2016

Dash & Lilly


Byla jsem zcela připravená tuhle knihu nemít ráda. Ačkoliv jsem o ní nic pořádně nevěděla, odpuzovala mě a vůbec jsem si jí nechtěla přečíst. Dlouhé roky jsem tak o Dash & Lilly ani okem nezavadila. Je tak paradox, že jsem si jí nakonec přeci jen přečetla. A líbila se mi. Tak trochu.

Je to totiž takový příjemný průměr, který čtenáře na chvíli zabaví
, ale nemyslím, že by jej až tak nadchnul. Alespoň u mě se tak nestalo. Nesmírně jsem si užila první polovinu, kdy si Dash a Lilly navzájem vyměňovali červený zápisník a vymýšleli různé záludné úkoly a otázky. V tom ohledu byla Kniha přání velmi originální a zábavná. Velmi často jsem se během četby musela i smát. Ani se mi tomu nechtělo věřit. 


Pak ale přišla polovina druhá a mé nadšení zcela opadlo. Ve ve chvíli, kdy se Dash a Lilly seznámili už kniha nebyla to, co bývala. Občas se vyskytla nějaká světlá chvilka, ale jinak tedy obrovská nuda. Kapitoly začaly ztrácet svůj vtip a humor, obsahově v nich nebylo nic zvlášť zajímavého a celý příběh jakoby se ze vteřiny na vteřinu kompletně změnil. Z úžasně čtivého příběhu na něco, co jsem musela každou chvilku odkládat na stranu. 

Ačkoliv psal David Levithan kapitoly z pohledu Dashe a Rachel Cohn zase z pohledu Lilly, nedokáži říct, že by se mi jeho nebo její líbily více nebo méně. David a Rachel spolu píší už delší dobu a jde jim to opravdu dobře. Kapitoly každého z nich do sebe krásně zapadaly. Jen je škoda, obsahově už to tak úžasné nebylo. 

Dash & Lilly: Kniha přání nakonec nebylo tak hrozné, jak jsem si původně myslela. Já vím, ty moje předsudky. Ani nevím, kde se vzaly. Na druhou stranu nejsem zase z této knihy až tak nadšená. Příběh je to originální a čtivý, ale postupem času se stává nudnějším a nudnějším. 

Název: Dash & Lilly: Kniha přání
Série: Samostatná kniha
Autor: David Levithan a Rachel Cohn
Datum vydání: 10. listopadu 2014
Počet stran: 276 
Nakladatelství: CooBoo

Related Articles

2 komentáře:

  1. Nejsem si teď přesně jistá jestli šlo o tyhle autory, ale pokud se nepletu tak spolu napsali již knihu Nick a Norah? Ta knížka má tak krásnou obálku, ale za ten příšerně stupidní příběh si ji vůbec nezaslouží! Od té doby mám vůči těmto dvěma jistou averzi. Jsem si jistá, že někomu se jejich knihy líbí, ale nejsem si jistá zda bych podruhé chtěla číst něco, co napsali oni dva... :(

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano napsali. Ta mě také zrovna dvakrát nezaujala. Tahle byla naštěstí značně lepší, ale pořád ně skvělá.

      Vymazat