čtvrtek 21. ledna 2016

Knihy a jejich filmová nebo televizní podoba #1

Čím dál tím víc zjišťuji, že je velké množství filmů a seriálů natočených podle knih. Vím, že to není žádná novinka pod sluncem, ale jsou případy, kdy o tom člověk ani netuší. Zrovna nedávno jsem se o tom přesvědčila a nevěřili byste mi, jak jsem z toho byla překvapená. Rozhodla jsem se proto pro takovou sérii článků, ve kterých vám takovéto případy představím a schválně, u kolika z nich budete vědět o existenci knižní předlohy


Tohle zjištění mi začátkem ledna přivodilo menší záchvat smíchu. Brouzdám si tak po internetu a ocitnu se na "wikipedijské" stránce o svém momentálně velmi oblíbené seriálu The Royals a zjišťuji, že je natočený na námět knihy Falling for Hamlet od Michelle Ray, kterou mám už dlouhou dobu doma. Co? No ano, je tomu tak. 

O čem je kniha?

Zcela obyčejná středoškolačka Ophelia nemá jen tak ledajakého přítele, ale rovnou dánského prince. Jenže jejich vztah znamená být neustále v obležení paparazzi. Ani královská rodina jí to nijak neulehčuje. Domyslete si k tomu intriky, pomluvy, neúnavné reportéry a nakonec smrt krále. 

Hodnocení na Goodreads 3,56/5

O čem je seriál?

Fiktivní britská rodina si nežije jako v pohádce. Korunní princ Robert byl zavražděn, princezna Eleanor se utápí v alkoholu a drogách, princ Liam se snaží mít pro jednou zcela normální vztah s neurozenou Ophelií, král je pro zrušení monarchie a královna s královým závistivým bratrem se mu v tom snaží zabránit. Stejně jako v knize jsou na denním pořádku intriky, občasné vraždy a také vydírání.

Hodnocení na IMDB 7,3/10


Co si myslím já?

Už od prvního dílu jsem velkým fandou seriálu The royals. V nekonečnu paranormálních příběhu právě tento vyniká. Navíc je skvělé sledovat příběh fiktivní britské rodiny a vidět, že za všemi těmi úsměvy je velmi často peklo. Seriál nabízí téměř vše - napětí, drama, rodinu, lásku i humor. Teď v lednu skončila druhá série a byla potvrzena série třetí. Myslím, že s knihou to nemá prakticky nic společného až na pár maličkosti. Po tomto zjištění si knihu chci rozhodně přečíst, ale jsem si téměř stoprocentně jistá, že zůstanu věrná seriálu. 


Sledujete seriál The Royals?
Víte, že je natočen podle knihy?

Related Articles

6 komentářů:

 1. Wow! Toto som vôbec netušila, lebo The Royals je perfektné :) Teraz nedávno som to dopozerala a rozhodne sa kuknem aj na knihu :)

  OdpovědětVymazat
 2. O knize jsem v životě neslyšela :D O seriálu ano..viděla jsem myslím 3 díly první série a včera jsem si říkala, že se na to kouknu od začátku znovu...no a teď jsi mě k tomu donutila...jde se pouštět Pilot :D :D

  OdpovědětVymazat
 3. Knihu znám a vždy jsem si ji chtěla moc přečíst, takže díky za tip na film :))

  OdpovědětVymazat
 4. Sleduju a zbožňuju. O knize vím, ale číst ji nebudu, nechce se mi do ní, protože mě neláká, a právě proto, že nemá se seriálem skoro nic společného, tak ani nevidím důvod :D

  OdpovědětVymazat
 5. Seriál zbožňuju !! První série mi doslova vzala dech, ale z druhé jsem byla malinko zklamaná, od "Domina" jsem čekala něco více. Když jsem si přečetla první řádky a zjistila, že je i kniha byla jsem nadšená, ale když nemá kniha se seriálem nic společného také nevidím důvod proč jí číst. :)

  OdpovědětVymazat