pátek 29. ledna 2016

The proposal


Sedmý díl čtenáři zbožňované série Mediator sice ještě není venku (na ten si počkáme ještě čtyři dny), ale už teď si můžeme příběh Suze a Jesseho připomenout v nové a ne úplně krátké novele The proposal. Všichni jistě víte, co nás v očekávaném sedmém díle čeká (přeci svatba), nicméně jedna věc se do něj nevešla a to žádost o ruku, ke které Meg Cabot navíc přidala další zajímavou duchařskou eskapádu. 

Je to už téměř jedenáct let, co Meg Cabot ukončila tehdy šestidílnou sérii o Suze, která už malička vidí duchy a pomáhá jim přejít na druhý břeh. Zájem fanoušků nejspíš autorce nedal spát a po tak dlouhé době se opět vrátila k Suze a Jessemu a jejich společnému životu. Jejich život se za ty dlouhé roky také změnil. Suze je na vysoké a z Jesseho bude brzy pediatr.

Jsem nadšená, že s mediátorem není konec. O něco méně nadšená jsem z téhle téměř stopadesáti stránkové novely. Extrémně jsem se na ní těšila, ale popravdě to byla celkem nuda. O něco starší Jesse byl úžasný. Jednoduše ten starý dobrý Jesse, kterého všichni zbožňujeme. Nicméně Suze mi tentokrát lezla krkem. Doslova. Oproti předešlým dílům, které jsou stále mou srdcovou záležitostí, se mi Suze v téhle novele zdála jako úplně jiný člověk. Navíc jsem mezi ní a Jessem skoro vůbec necítila vzájemnou chemii. 

Vcelku zajímavý byl příběh ducha, kterému se Suze snažila pomoci. Hezky to celé tematicky korespondovalo a vytvářelo hezky celek. Jen bylo už od začátku zcela jasné, co se stalo a kdo co zavinil. V tomhle ohledu Meg Cabot neumí psát nijak zvlášť překvapující příběhy nebo do knih zakomponovat zásadní zvraty. Z toho důvodu jsem se místy lehce nudila a často novelu odkládala. 

Z anotace sedmého dílu je jasné, oč v něm poběží a tak je The proposal jen takový nezáživný doplněk, který nikoho nepřekvapí a není vlastně potřeba jej před Remembrance číst. Abych se přiznala, tak mě tímhle Meg Cabot celkem zklamala. Čekala jsem, že touto novelou své čtenáře více navnadí na následují knihu, ale v mém případě se tak nestalo. 

Název: The proposal
Série: Mediator #6,5
Autor: Meg Cabot
Datum vydání: 19. ledna 2016
Počet stran: 128
Nakladatelství: Avon Impulse

Related Articles

1 komentář:

  1. Musím říct, že tohle mě celkem narazilo. Proposal jsem ještě nečetla, chci si počkat na papírovou podobu, která vyjde v březnu, každopádně, wellp, představa, že by mohlo existovat cokoliv, co souvisí s Mediátorem a není to nic moc je... neskutečná :D

    OdpovědětVymazat