pondělí 18. ledna 2016

The little book of Czenglish 2


Všichni, kteří se učí anglicky, jistě ví, že někdy je to tak trochu boj. Především, když do toho začneme motat češtinu. Ona slova "konkrétní" a "concrete" se sice zdají být tím samým, ale raději si se jim před rodilým mluvčím vyhněte. Ne vždy to znamená to, co myslíte a nemálo lidem tak zamotáte hlavu. Mark Pickering, rodilý Brit učící angličtinu v jazykové Škole Spěváček v Praze se po delší době učení rozhodl sepsat typické chyby se kterými se setkává na denním pořádku a nedají mu spát. 

V pořadí druhá kniha těch největších chyb Čechů v angličtině je ještě zajímavější, vtipnější a trefnější. Nejeden z nás se jistě při četbě jednotlivých kapitolek s některými chybami ztotožní. Sama jsem plno z nich dělala a možná i dělám nadále. Ať už váš vztah k angličtině je nebo není zrovna nejlepší, tak vám v obou případech The little book of Czenglish dokáže opravdu velmi vtipnou formou nastínit, co ano a co rozhodně v angličtině neříkat. 

Knížečka je rozdělená na několik částí. V některých jsou přiblíženě určité výrazy a slova a to, v čem u nich Češi nejvíce chybují. Dale pak v ní naleznete rozhovory (založené na rozhovorech se studenty) plné chyb a zároveň i jejich objasnění.

The little book of Czenglish 2 je příjemné a humorné čtení, které vám zabere opravdu málo času. Jezdíte metrem? Šup s knížkou do tašky! Cesta na Zličín vám uteče co by dup a navíc se u toho královsky pobavíte. Knížečka je navíc doplněná o malé autorovy ilustrace. Je tedy jedno, jestli angličtinu milujete nebo nenávidíte. V obou případech se kromě pobavení něčemu přiučíte a třeba už si na podobné chybky dáte stejně jako já větší pozor. 

Tuto i předešlou knihu snadno zakoupíte na facebookových stránkách knih. 
Nejsou dostupné v kamených knihkupectvích.


Název: The little book of Czenglish 2
Autor: Mark Pickering
Datum vydání: 2015
Kde koupit: Facebook

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat