úterý 1. září 2015

Den nepřečtených knih 2015 | Láska jako z filmu


Včera 31. srpna se tradičně konal den nepřečtených knih, který pořádá www.martinus.cz. V minulém ročníku jsem se pouštěla do pěkně tlusté bichle a to Cizinky od Diany Gabaldon. Letos jsem si tolika stránkovou knihu nezvolila. Věděla jsem, že celý den doma nebudu a číst budu jen trochu. Stejně jsem se ale chtěla zúčastnit. 

Zvolila jsem proto knihu, kterou jsem den předtím rozečetla a to Láska jako z filmu od Victorie Van Tiem. Jedná se klasický romantický příběh, kdy předem více, co a jak dopadne. Přesto mě ale něčím velmi zaujala. Kniha se hodně opírá o klasické a světové známé romantické filmy - Nevěsta na útěku, Hříšný tanec, Pretty Woman a mnoho dalších. Nejen, že jsou názvy jednotlivých kapitol těmito filmy inspirované (což je vážně vtipné), ale také se lze v knize setkat snad s miliony filmových hlášek, písniček a jednoduše toho nejlepšího z nejlepších romantických filmů. 

Kensington Shawová má slibně rozjetou kariéru v reklamní agentuře, úžasného snoubence Bradleyho, se kterým chystá pohádkovou svatbu a plánuje velkou rodinu, i přátele. Žije si zkrátka jako v pohádce. Alespoň si to snaží namluvit,
přestože v hloubi duše cítí, že všechno zase tak skvělé není a že by to možná chtěla jinak…

Třeba nemuset věčně poslouchat ódy svojí matky na perfektní snachu a být si jistá, že chystaná svatba je s tím „pravým“. V práci najednou taky neví, kam dřív skočit, a kamarádce nemůže věřit? Do toho se objeví její bývalý Shane a začne jí motat hlavu tím, že ji uvádí do situací, v nichž spolu prožívají scény z filmů, na které se kdysi tak rádi dívali – třeba ze Samotáře v Seattlu, Deníku Bridget Jonesové, Pretty Woman či Hříšného tance. Stačí týden a Kensin život se ocitá v naprostém chaosu. Bradley nebo Shane? Bradley se perfektně hodí do jejich rodiny, všichni ho zbožňují. Vztah se Shanem bylo jedno velké zemětřesení, které sice onehdy skončilo pohromou, avšak když se na ni podívá, zem se chvěje dosud. Jenže svatba se nezadržitelně blíží a tlak okolí sílí. Zasáhne osud a ukáže Kensi, kdo je hlavním hrdinou ve scénáři jejího života? 
Kniha má 264 stran a z toho jsem jich 211 přečetla včera. Já vím, že to není nijak úžasné číslo, ale nechtěla jsem to nijak přehánět a jednoduše si užít knihu. A co můžu o knize říct? Je to milé, krátké čtení, které nijak zvlášť nenadchne, nicméně koncept knihy je vskutku skvostný. Filmy do knihy perfektně zapadly a sama jsem se musela divit, jak to děj parádně osvěžilo. Solidní průměr.

PS: Česká obálka je milionkrát lepší jak ta originální!

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat