pondělí 31. srpna 2015

Recenze: Vodopád | Dokáže Eureka zachránit svět dříve, než jej pohltí voda?

Název: Vodopád
Série: Slza #2
Autor: Lauren Kate
Překlad: Jana Jašová
Datum vydání: 19. června 2015
Počet stran: 296
Nakladatelství: Yoli

Sedmnáctiletá středoškolačka Eureka Boudreauxová z Louisiany je z pokolení žen se zvláštním a děsivým prokletím: jejich slzy mohou rozpoutat potopu světa, stejně děsivou, jako byla ta biblická. Nesmí proto nikdy plakat.

Když se ale ocitne v ohrožení Eurečina rodina i její láska k tajemnému chlapci Anderovi – členovi sekty Sadařů, jejímž posláním je likvidovat dědičky prokletých slz –, Eureka se slzám neubrání. Svět se během krátké doby ocitá pod vodou a jediný, kdo může zvrátit zánik světa a zabránit návratu ztělesněného zla v podobě dávného krále Atlantidy, je sama Eureka.

Proto se s Anderem, svou rodinou a nejlepší kamarádkou vydává přes oceán do tureckých hor. Tam v jeskyni ukryté čarodějnou clonou před zraky okolí žije další odpadlík sekty Sadařů, Solon. Jen on zná tajemství Atlantidy i toho, jak by Eureka mohla zabránit jejímu návratu nad hladinu. V boji o záchranu zbytku planety má však dívka obětovat to nejdražší – své nejbližší, svou lásku i svoje sny.
Vše, před čím Eureku její matka varovala, se stalo skutečností. Stačilo k tomu jen pár obyčejných slz a dávno zapovězená Atlantida se začala probouzet zpět k životu. Návrat bájné země má však svou cenu. Lidský svět pomalu ale jistě mizí pod hladinou vody a nevinných obětí přibývá. Eurece nezbývá nic jiného, než se vydat na cestu za záchranou světa.

Společně se svým otcem, dvěma sourozenci, nejlepší kamarádkou a Anderem se tak vydává přes oceán až do dalekého Turecka. Tam se má nacházet Solon – bývalý sadař, který jako jeden z mála může Eurece opravdu pomoci zachránit svět a vše napravit. Tentokrát jí to bude stát mnohem víc než jen pár slz.

Druhý díl velmi známé trilogie o bájné Atlantidě má rozhodně co nabídnout. Oproti nepříliš zajímavému a čtivému prvnímu dílu je Vodopád velkým překvapením. Nejen, že se dozvídáme více o samotné Atlantidě a jejím zániku, představeny jsou také zcela nové postavy, které příběh krásně oživí. A že jich je hodně. Kniha získala i na akci, která Vodopád doprovází od začátku do konce. Toto vše doplňuje pořádná řádka šíleností, nad kterými nezbývá nic jiného, než kroutit očima.

Celou recenzi si přečtěte na fantasya.cz

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat