sobota 2. května 2015

Z YouTube na poličky knihkupectví | Nový trend YouTuberů

Sledujete-li už nějakou tu chvíli YouTube, máte jistě už své favority. Já si až během posledního roku našla několik YouTuberů, jejichž videa pravidelně sleduji. Prvním velmi známým YouTuberem, který se rozhodl přijít s knihou. byla beauty guru Michelle Phan s Make Up: your life, guide to beauty, style and success. Od té doby se však vydávání knihy stalo na YouTubu trendem. Téměř každý známý YouTuber má nebo bude vydávat knihu. Tak schválně, o kterých víte a co si o tom myslíte?

Girl online
Zoe Sugg (Zoella)

Zoe a její Girl online vlastně ani nepočítám. O téhle knize nelze neslyšet. Ihned po vydání se stala hitem a bude vydána hned v několika jazycích. Čestina je samozřejmě jedním z nich. České verze se dočkáte už za malou chvíli a to 13. května. 


The pointless book 1, 2 
Alfie Deyes

Přítel Zoe Sugg Alfie nezůstává pozadu. Už loni vydal svou první knihu knihu The pointless book a letos přichází s druhou. Námět knihy až moc okatě připomíná Destrukční deník, ale to sama posoudit nemohu. The pointless book se pyšní velmi dobrým hodnocením, tak by nebylo nazmar knihu vyzkoušet.

Graphic novel
Joe Sugg (Thatcher Joe)

Přesně tak. I mladší bratr Zoe je YouTuber a bude mít vlastní knihu. Ale tak trochu jinou. Joe plánuje grafickou novelu, která sice ještě nemá ani svůj název, ale to nevadí. Už teď jsem na ní zvědavá. Líbí se mi hlavně to, že půjde do o úplně jiný druh knihy, než který byste od YouTubera čekali. Za to palec nahoru. 

Hello life
Marcus Butler

Z většiny YouTuberských knih nijak nadšená nejsem, až na tuhle. Marcus je můj nejoblíbenější YouTuber a neskutečně ráda sleduji jak jeho klasická videa, tak i vlogy. Přestože bude kniha pojednávat o zdraví a životním stylu z pohledu Marcuse, tedy nic pro mě, klidně bych si knihu ráda přečetla. PS: Marcus je kamarád Zoe Sugg.
Life with a sprinkle of glitter
Louise Pentland (Sprinkle of glitter)

Hádejte, co dělá nejlepší kamarádka Zoe? Hádáte dobře, také dělá videa na YouTubu a bude vydávat svou první knihu. Oh, jaké překvapení. Loiuse nijak zvlášť nesleduji, ale chtěla jsem jí také zmínit. 

    

Co na tento nový YouTubeří hit říkáte? Příjde vám zajímavé, že i takovéto veřejně známé osobnosti vydávají knihy, nebo si spíše myslíte, že je to trochu přehnané vydělávání peněz. Ony totiž tyto knihy nejsou zrovna nejlevnější. Pár knih mě osobně zaujalo, ale jinak zastávám ten postoj, že jde o spíše zbytečnost. Ono kdyby se většina zmíněných knih nevyrojila ve stejnou chvíli, tak by to nepůsobilo tak divně a spíše bych to přehlédla.

Related Articles

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Kolektivní rozum - Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60% větší pravděpodobnost ziskovosti

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovědětVymazat