sobota 9. května 2015

Společné čtení #5 | A darker shade of magic


Tak jo. Jsem trochu pomalá, ale přeci jen jsem nezapomněla na informační článek k našemu dalšímu společnému čtení v angličtině. S Vendeou jsme se shodly, že na V. E. Schwab něco musí být, když jí zahraniční blogeři a youtubeři tak opěvují. Proto jsme vybraly její nejnovější a snad nejprobíranější knihu A darker shade of magic. Co na to říkáte?

O čem kniha je?
Kell je jedním z posledních cestovatelů - neobyčejných mágů, kteří dokáží cestovat mezi paralelními světy.

Šedivý Londýn je špinavý, nudný, postrádající kouzlo a vládne mu šílený král George. Červený Londýn je místo, kde jsou život a magie uctívané a prosperujícímu impériu předsedá dynastie Maresh. Bílému Londýnu vládne kdokoliv, kdo zavraždí předešlého vůdce. Lidé bojují, aby mohli ovládnout magii a magie vrací úder. Jednou tu byl i Černý Londýn, ale nikdo o něm teď nemluví.

Úředně je Kall červený cestovatel - velvyslanec a adoptovaný princ Červeného Londýna, přepravující měsíční korespondenci mezi šlechtou jednotlivých Londýnů. Neoficiální Kall přepravuje lidi, kteří jsou ochotni zaplatit za jakýkoliv záblesk světa, ve kterém nikdy nežili, do jiných paralelních Londýnů. Při pašování lidí do Šedivého Londýna se setkává s Delilou Bard. Ta ho okrade, zachrání před nepřítelem a následně nutí navštívit jiný svět kvůli tomu "správnímu dobrodružství".

Ale nebezpečná magie je jim v patách a zrada číhá za každým rohem. Aby zachránili všechny světy, musí nejprve Kell a Lila zůstat naživu. Vše ale bude složitější než mysleli.

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat