neděle 19. dubna 2015

Recenze: Splynutí | Vzdorovat dómu se příliš nevyplácí, lidé jinak začínají umírat

Název: Splynutí
Série: Čistý #2
Autor: Julianna Baggott
Překlad: Naďa Funioková
Datum vydání: 21. ledna 2015
Počet stran: 512
Nakladatelství: Jota

V druhé knize sledujeme další osudy Partridge a Pressie, kterým se spolu s jejich přáteli podařilo uniknout ze spárů Speciálních jednotek. Dobře ale vědí, že ještě nemají vyhráno. Jejich protivník sice utrpěl pár šrámů, ale jeho síla a odhodlání zůstaly nezlomené. Pokud jej mají porazit, bude je to něco stát.

Na scénu přichází tajemná dívka, která přináší vzkaz z Dómu: „Vraťte nám našeho syna, jinak zabijeme rukojmí.“ A první mrtví jasně dokazují, že jsou tato slova míněna zcela vážně. Partridge dobře ví, že to on je tím synem, jehož žádají zpět, ale také je mu jasné, že víc než o něj jim jde o obsah zkumavek, které dostal od své matky. Ty totiž skrývají důležitou složku léku na nemoc, na niž pomalu umírá jeho otec i další obyvatelé Dómu.

Aby ochránil nevinné, rozhodne se uposlechnout, i když se svým návratem vystavuje smrtelnému nebezpečí. To ale koneckonců hrozí i venku, protože Dóm má své cíle, a těch se jen tak nevzdá…Patridge, Pressia, El Capitan s Helmudem, Bradwell a Lyda pokračují v odhalování pravdy skrývající se v dokonalém dómu. Ten však nehodlá brát několik mladistvých na lehkou váhu. Záhy začínají mizet nečistí lidé… A to je teprve začátek.

Od chvíle, kdy se Patridge – jeden z čistých – dostal ven z dómu a prozřel, už uběhl nějaký čas. Již v něm nevidí tu dokonalost a svůj domov. Zničen otcovou zradou je připraven jej svrhnout, dát vše zase do pořádku a ukázat lidem, že doposud žili ve světě plném lží. Bude k tomu ale potřebovat pomoc.

Oproti Čistému, jehož vývoj byl velmi pomalý a nezáživný, je tato kniha naopak velmi čtivá, překvapující a doslova nadupaná akcí. Spíše než na samotné svržení dómu se zaměřuje na jednoho z hlavních čtyř protagonistů, a to přesněji na Presii. Ta se zdá být klíčem ke všemu. Po velkém odhalení na samotném konci Čistého se hrdinka se vydává za hledáním pravdy o své skutečné rodině, kterou nikdy nepoznala.

Celá recenze na fantasya.cz

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat