sobota 25. dubna 2015

Knižní boxy aneb co (zatím) v České Republice nemáme

Co si pamatuji, tak beauty boxy pro nás byly kdysi něco nevídaného. Stačilo ale vyčkat pár let a voila, trend a Ameriky a Velké Británie se dostal i k nám. Letos se vyrojilo hned několik takových boxů právě pro knihomily. Jedná se ale o zbrusu novou věc a kdo ví, zdali se do takové věci pustí i někdo tady v České Republice. Jelikož jsem z této věci hrozně nadšená, chci vám tak představit hned několik boxů, které ovládly (zahraniční) knižní sféru.

Pokud se vám tento koncept zalíbil, tak nemusíte zoufat. Někteří tvůrci boxů vědí, že neexistuje pouze Amerika a své boxy zasílají i do zahraničí. Samozřejmě za vysoké poštovné, ale pokud to chcete stejně jako já alespoň jednou zkusit, tak si holt nekoupíte tak tři knihy a investujete do knižního boxu. Já tak učiním v květnu a už teď se nemůžu dočkat.

1. OwlCrate
Snad největší povyk způsobil box nazvaný OwCrate, který lze označit za ten nejúspěšnější, za kterým stojí jeden manželský pár z Kanady. Jde o měsíční tématický box, ve kterém naleznete nejnovější YA knihu a čtyři až pět knihomolských věcí. Určitě se mrkněte na YouTube na rozbalovací videa, kterých je doslova mraky. Jako nevýhodu vidím jeho poměrnou nedostupnost. O OwlCrate je neskutečný zájem. Prodej je vždy zahájen kolem osmé hodiny večerní, což je u nás asi dvě ráno a pokud nejste v tu chvíli u počítače, nedostane se na vás. OwlCrate vždy během několika minut absolutně vyprodaný. Box není možné nijak personalizovat či vrátit.  OwlCrate si můžete objednat odkudkoliv na světě.

Cena: 29.99 dolarů | Poštovné: 19.99 dolarů | Web: www.owlcrate.com

2. The book drop 
Zatímco u OwlCrate nijak neovlivníte to, co přijde, u The book drop si můžete vybrat, věk, pohlaví nebo i žánr (YA, children 8-12, The Jane,The Ernest) a podžánr. Vyhnete se tak tomu, aby vám domů dorazila kniha, která vám nebude zcela nic říkat. Tento projekt vede jedno americké knihkupectví Bethany Beach Books a své boxy zasílá do celého světa. Tak trochu se mi tento box zdá být lepší než-li OwlCrate a divím se, že se o něm až tak neví. Na druhou stranu zas obdržíte pouze knihu a tak třicet dolarů za jednu samotnou knihu není málo.

Cena: 16 dolarů | Poštovné: 14.99 dolarů | Web: www.thebookdrop.cratejoy.com

3. Prudence and the crow
Další z boxů, jenž si můžete koupit i České Republiky, je britský Prudence and the craw. Zde si také můžete navolit pro koho box bude (pro vám, kamaráda), žánr a druh předplatného, jako u každého boxu. Co v téhle krabičce najdete? Vintage paperback (nic nového), obal na knihu, knihovnickou kartičku, samolepky a plno překvapení.

Cena: 12 liber | Poštovné: 16 liber | Web: www.prudenceandthecrow.com

Boxy, které do ČR (zatím) nezasílají
Boxů samozřejmě existuje mnohem více, jen zatím do Evropy nebo lépe řečeno mimo USA nezasílají. Mezi ně se řadí třeba známé LitCube a Uppercase box

Doufejme tak, že se alespoň něco podobného u nás objeví. 

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat