pondělí 16. března 2015

Recenze: Královna Tearlingu | Cesta mladičké královny za záchranou svého království

Název: Královna Tearlingu
Série: Královna Tearlingu #1
Autor: Erika Johansen
Překlad: Veronika Volhejnová
Datum vydání: 1. října 2014
Počet stran: 430
Nakladatelství: Yoli

Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných.Jedna dívka, desítky nepřátel. Mladičká Kelsea Glinnová nastavuje svůj vlastní krk za království, s nímž se teprve sžívá, a zjišťuje, že role nové královny nebude ani zdaleka jednoduchá. Cesta bude trnitá, ale Kelsea má jasnou vizi toho, jak přivést své království zpět ke své dávné slávě a prosperitě.

Kdysi dávno žila krutá královna, která svému království vládla špatně a o samotné panování nic nevěděla. Se svým bratrem regentem postupem času utratili téměř všechny peníze v pokladně a království přivedli až na samé dno, čehož sousední království pod vládou Rudé královny řádně využilo. Po léta království chřadlo a lidé se báli. Před svou nechala smrtí královna Elyssa svou jedinou dceru poslat pryč daleko od hradu a hlavně daleko od svého bratra, protože princezna Kelsea totiž představuje jedinou šanci na záchranu království. Jednou se z ní stane královna.

Kelsea to za svůj krátký život neměla jednoduché. Celých osmnáct let prožila s náhradními rodiči jako zcela běžná dívka z lidu, a to i přesto, že se narodila jako princezna a jediná následnice trůnu. S příchodem královské gardy do vesnice je jasné, co bude následovat. Zanedlouho se stane královnou. Kelsea je rozhodnuta nepokračovat k matčiných šlépějích a změnit vše k lepšímu.

Celou recenzi si přečtěte na www.fantasya.cz.

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat