neděle 15. března 2015

Bylo nebylo, v dáleké zemi za sedmero horami a sedmero řekami žila velká milovnice televizních seriálů

Proč se vlastně pouštím do tohoto článku? Abych se přiznala, kromě recenzí nemám tušení, co psát. Navíc jsem před pár dny viděla video o oblíbených seriálech Christine z PolandBananasBooks a rozhodla, že vám také představím své nejoblíbenější seriály.

Milovala jsem je už jako malá. Tehdy to byla doba Čarodějek, Lovců pokladů, Gilmorek nebo třeba Veronicy Mars (to jsem zas tak malá nebyla). I když snad první seriál, který jsem si oblíbila, byla ruská "telenovela" Anastazie. Později jsem se zamilovala do velmi složitého a komplexního seriálu LOST (Ztraceni), který nadále považuji za ten nejlepší seriál všech dob.

V současné době pravidelně sleduji třináct seriálů. To je hodně, že? No, pokusím se je seřadit podle oblíbenosti. Věřte, že to bude dosti těžké.

13. Galavant (ABC)
Tento komediální, muzikálový a pohádkový sitcom začala dávat televize ABC během přestávky seriálu Once upon a time. Už z traileru mi bylo jasné, že to bude taková ta pěkná hovadinka. Seriál nelze brát vážně, ale aspoň se u něj člověk zasměje nebo eventuálně bude, pokud jde o ženu, slintat nad představitelem hlavního hrdiny Galavanta.

12. Young and hungry (ABC)
Další komediální sitcom taktéž od ABC, který má na svědomí známá herečka Ashley Tisdale. K mému překvapení jsem si tento seriál velmi oblíbila i když mi zprvu byla polovina herců protivná. Postupem mi seriál přirostl k srdci. Teď se nemohu dočkat druhé série, která začíná již koncem března.
11. Glee (FOX)
Glee je klasika. Už si ani nepamatuji, kdy vlastně seriál začal. Pokud si pamatuji dobře, dozvěděla jsem o něm někdy, kdy běžela už druhá série. Glee mám velmi ráda, ale zas nijak zvlášť z něj neskáču do stropu a ani mě netankuje. Mám chvíle, kdy seriál nesleduji pak zase ano a tak dokola. Nyní mi chybí asi tři díly a nevadí mi to.

10. Pretty little liars (ABC)
Překvapuje mě, že na Pretty little liars stále koukám. Mám s ním jeden problém. Už mě nebaví jak vždy přijde finále série, vše se tváří, že A bude odhalen/a a pak bum, smůla. Na to, že má PLL už tolik sérii je věčné hledání A dosti nudné. Ale postavy naprosto zbožňuji. Hlavně Ezru a Ariu - Ezriu.

9. The librarians (TNT)
Pamatujete si na dobrodružné filmy o Flynnovi Carsenovi? Já je miluji a mohu na ně koukat klidně každý den. Proto určitě pochopíte mé nadšení, když jsem zjistila, že bude i seriál. Noan Wyle - představitel Flynna tak sice tak často nehraje, ale jinak je to parádní seriál. Dobrodružný, akční a hlavně i vtipný.

8. Bitten (Space)
Na tento seriál jsem narazila teprve před týdnem a nechápu, jak je možné, že jsem o něm dosavad netušila. Seriál je natočen podle knižní série od Kelley Armstrong. Zpočátku jsem si nebyla jistá, co si o seriálu myslet, ale ke konci první série se pěkně vyšvihl už teď jsem zvědavá, co přijde v druhé sérii, která začala letos myslím v únoru.

7. Outlander (Starz)
Ano, Outlander mi zde nesmí chybět. Pouštěla jsem se do něj lehce skepticky a to z toho důvodu, že jsem v té době o příběhu nic moc nevěděla (knihu jsem četla až později), ale překvapil mě. Je až neskutečné, jak moc se jim vše povedlo - postavy, prostředí. Koukat na Outlander je jedna radost.

6. Teen wolf (MTV)
Na Teen wolf koukám už pěknou řádku let (i když se to vůbec nezdá být tak dlouho). Obdivuji na něm, že ačkoliv má plných 24 dílů, každý z nich ještě více napínavý a akční. Seriál se zcela vyhýbá těm běžným výplňovým dílům, ve kterých se zcela nic neděje. Navíc má Stilese. Kdo by nechtěl Stilese!

5. Sleepy Hollow (FOX)
Historie, záhady, nadpřirozeno. To je moje. Proto není pochyb, že mě zaujal i tento seriál. Tvůrci vytvořili něco vskutku dokonalého a zajímavého. Jako jeden z mála seriálů navíc neřeší romantiku a obě hlavní postavy tak jsou pouze přátelé. Navíc samotné téma seriálů mi přijde jako trefa do černého. Prosím, prosím, ať je třetí série!


4. Marvel's agents of S.H.I.E.L.D. (ABC)
Znáte? Kdo ne, dělá chybu. Shield je jeden z nejlepších seriálů, které právě běží. Taktéž jsem se k němu dostala neplánovaně. Zbožňuji v něm prakticky každičkou postavu i ty záporné. První série byla spíše průměrná, ale druhá je zcela bezkonkurenční. Jen je v ní málo Warda. Fňuk.

3. Eye candy (MTV)
Eye candy je dle mého názoru zatím tím nejlepším seriálem, který letos začal. Zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli bude Victoria Justice tom správnou volbou pro dramatický seriál, ale ukázalo se, že ano. Do konce krátké první série zbývá už jeden pouhopouhý díl a tak se modlím, aby byl seriál obnoven pro druhou sérii. Zaslouží si to.

2. The 100 (CW)
Knihy stojí za houby, ale seriál jimi inspirovaný je v současnosti jedním z nejlepších seriálů. Ne-li nejlepší. V poslední době si získal velkou oblibu mezi lidmi a já patřím mezi ně. Momentálně skončila druhá série a já nevím, co bez něj budu dělat. Znáte ten pocit? Jsem ale zvědavá, s čím novým v další sérii tvůrci přijdou.

1. Once upon a time (ABC)
Byl jednou jeden skvělý seriál, na kterém jsem si vypěstovala neskutečnou závislost. Ten seriál se jmenoval OUAT. Pokud mě znáte, tak víte, jak jsem do něj zblázněná. Avšak jsem poslední dobou docela zklamaná. Druhá polovina čtvrté série, které právě začala, je celkem nudná a vůbec mě nebaví.


Sledujete nějaký z těchto seriálů? Doporučíte mi nějaký jiný?

Related Articles

1 komentář:

  1. Once Upon a Time jede teď 5. série, ne 4. :) Sleepy Hollow mám taky ráda, dlouho jsem s ním měla pauzu, ale teď jsem zase začala koukat, Ichabod je prostě kus. :D

    OdpovědětVymazat