sobota 22. listopadu 2014

Ta správná knihomolská oslava | 5 let s CooBoo

Za účelem oslavy pátých narozenin nakladatelství CooBoo se v krásných a moderních prostorách Era světa na Jungmannově náměstí sešla spousta redaktorů, překladatelů, grafiků, blogerů, čtenářů a jiných příznivců tohoto nakladatelství. I když Anežce a Hanče nejprve dělalo malý problém se na místo vůbec dostat, tak jsme se přesto našly a společně vyrazily na místo činu. 


To, že CooBoo už pět let hoří láskou ke knihám, bylo znát. Připraven byl bohatý program, zábava, narozeninový dort, něco dobrého k pití i na zub a tombola. Terka, šéfredaktorka si po úvodním slovu připravila krásnou prezentaci odhalující i něco „ze zákulisí“ - jaké varianty názvu nakladatelství byly v sázce (Laputa, Fénix, Go!), jak se tvořilo logo (které se prý stejně nepoužívá správně ;)) a jaká vlastně byla úplně první vydaná kniha (manga Hamlet). Po této nádherné prezentaci byl poprvé „světu“ představen ediční plán pro začátek příštího roku. Je opravdu na co se těšit. O některých knihách jsem sama netušila, že vyjdou. 

Společně s Hančou, Anežkou a taky Abyss, Bětkou a Vendeou (které nemohly bohužel dorazit) jsme si pro redakci připravily narozeninový dárek a to vskutku praktický. Tašku “sadu první pomoci na hloupé dotazy“ plnou různorodých čokolád, bonbonů, sušenek, čajů a dalších nezbytností. Z reakce soudím, že se dáreček zalíbil. 

tombole plné naprosto úžasných cen mohl absolutně každý vyhrát jak knihy, tak exkluzivní plakáty, poukázky na karikatury a naprosto coo(l)boo(k)stické placky vytvořené exklusivně na oslavu. Poštěstilo se mi a vyhrála jsem podepsanou knihu Potrhaná křídla, která byla za Rutou Sepetys minulý týden až v Berlíně a pak legendární destrukční deník

Setkala jsem se jak se známými tvářemi, tak i několika novými, poznala spoustu nových lidí, kteří za celým CooBoo a jejich knihami stojí a celý večer si maximálně užila. Nějak jsem si neuvědomila, že jsem nefotila takmoc , jak jsem chtěla. Zajímají-li vás nějaké pěkné fotografie ze včerejšího dne, tak vyčkejte na ty oficiální od CooBoo nebo se podívejte na report od Margarety, jejíž fotky jsou dechberoucí a jednoduše nádherné. 

Děkuji za pozvání a přeji dalších 5 a více úspěšných let. 

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat