čtvrtek 21. srpna 2014

RC recenze: Slza | Pravda mnohdy leží až na samém dně oceánu

Název: Slza
Série: Atlantida #1
Autor: Lauren Kate
Překlad: Jana Jašová
Datum vydání: Červen 2014
Počet stran: 336
Nakladatelství: Yoli
Nikdy nesmíš plakat...

Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu ztrácí chuť do života. Potkává Andera, chlapce jehož oči jsou tyrkysové jako hlubiny oceánu, a který jí varuje před hrozícím smrtelným nebezpečím. Následně Eureka odhaluje starověký a děsivý příběh nešťastné dívky...

Strhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie... ve světě, kde vlny potopy mohou každou chvíli spláchnout všechno, co je nám drahé. První díl nové série od autorky Andělů.

Už od dob samotného Platona okouzlovala bájná Atlantida celý širý svět. Kdesi daleko v oceánu za Herkulovými sloupy se prý těšila bohatství na nejvýš vyvinutá civilizace. Její osud byl však zpečetěn katastrofou. Takový příběh se vypráví již tisíce let a právě na jeho základě se americká spisovatelka Lauren Kate rozhodla legendu o bájném ostrově a civilizaci proměnit v moderní příběh dívce, která již nevěří v zářné zítřky.

Eureka přišla o matku. S její smrtí zemřela i část jí samotné. Nyní si již nedokáže užívat života jako dříve. Jak by to tak mohlo jít, když jinevlastní matka posílá jí k psycholožce. Nic už proto Eureku nedokáže překvapit. Poté se na scéně objevuje tajemný Ander společně s varováním – hrozí jí nebezpečí. Zpočátku nevěřící Eureka odmítá jeho snůškám lží věřit. Avšak díky matčinu dědictví si však začně uvědomovat, že na tom všem přeci jen něco bude.
Celou recenzi si přečtěte na fantasya.cz

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat