čtvrtek 31. července 2014

Červencový TOP 10

Můj takový řekněme "nejlínější" měsíc je za mnou. Obecně platí, že o prázdninách čtu mnohem méně. Tentokrát za tím stála práce, má lenost a počasí, ve kterém se snad nikomu nechce nic dělat. Úplně jsem však nezahálela a něco přečetla nebo viděla. Hurá na můj TOP 10. 
Kniha měsíce
V rámci letního čtení jsem se dostala ke knize, na kterou jsem se chystala snad už od doby, kdy nebyla ani na pultech amerických knihkupectvích. Jde o novou fantasy knihu Defy od Sary B. Larson. Zběžně jsem si prohlédla recenze na goodreads a maličko se zalekla těch nepěkných, kterých není málo. Lákala mě však romantika, které není v knize málo. Překvapením je fakt, že jsem z knihy prostě unešená. Vše mě na ní bavilo a nejpovedenější je snad samotný milostný trojúhelník. Povedenější jsem snad nikdy neviděla. Stále nevím, který z dvou chlapíků se mi líbí více. To je dilema. Před Defy jsem si přečetla Throne of glass a musím uznat, že zrovna Defy jsem si užila mnohem více. 

Postava měsíce
Sice se budu opakovat s knihou, ale právě z Defy od Sary B. Larson pochází postava, která si mě bezpodmínečně získala. Neodkážu sice stále říci, zda-li mám raději Damina nebo Rylana, ale Rylan si přeci jen zasloužil o pár procent více mé pozornosti. Už od začátku se choval neskutečně ochranářsky a jakmile byla Alexina identita odhalena, se jí snažil ochránit o to více. Nikdy nečekal, že by si po prvním dni padli do náruče. Na druhou stranu byl trpělivý a nic neočekával. Chtěl jen aby byla Alexa v bezpečí a šťastná. Chvílemi mi až trhalo srdce, když si Alexa Rylanovy city neuvědomovala. V lednu vyjde pokračování s názvem Ignite a já se už teď nemohu dočkat toho, jak se to mezi nimi vyřeší.

Vedlejší postava měsíce
Nelze jej označit za hlavní postava, tak šup sem s ním do této kategorie. Mluvím o "telefonním omylu" z knihy Až se tě život zeptá od Cecelie Ahern, jehož jméno si už nepamatuji, ale to vůbec nebaví, spoilerovala bych. Díky němu jsem se u knihy o to víc bavila a snad si i knihu užila více. Opravdu jsem se královsky nasmála. Šlo o takové zpestření. Námět knihy by byl sám o sobě dosti nudný a jednotvárný. Přidáním této osoby a tématu milostného života hlavní hrdinky kniha získala na zajímavosti. Moc jsem si jí užila. Čas od času uvítám knihu, která není young adult nebo fantasy. Cecelia Ahern je dokonalý lék na jakýkoliv čtecí blok.

Záporňák měsíce
Často se to nestává, ale v červenci jsem nepřečetla ani jednu knihu, která by v sobě měla nějakou zápornou postavu. Mohla bych zmínit knihu Half upon a time od Jamese Rileyho, jenže zmíněním pouhého jména bych vše vyspoilerovala. A tak tentokrát tuto kategorii vynechám. 
Knihkupectví měsíce
Tento měsíc jsem nakupovala převážně na betterworldbooks.com a bookdepository.com. Vzhledem k tomu, jak velkou objednávku jsem učinila na BWB, mi je jasné, že srpen bude opravdu plný knih. Na BD jsem využila předprodejové slevy a objednala Silver Shadows od Richelle Mead. Poté jsem to riskla a koupila si middle grade knihu a pak pár knih, které mi nedorazili, takže o budu muset nějak vyřešit. Nejlepší investicí, kterou jsme mohla kdy učinit, je koupě kalendáře. Ne jen tak obyčejného kalendáře - Once upon a time kalendáře na rok 2015. Áááá!
Úryvek měsíce
Těch je! Po dlouhé době... tedy vlastně poprvé v životě jsem si začala zakládat úryvky, které mě zaujmou či pobaví. Asi to nebyl moc dobrý nápad, protože mi přijde, že mám lepítko snad na každé stránce. Tento měsíc jsem však měla štěstí na knihy. Podělím se tak s vámi o pár úryvků z knihy Half upon a time od Jamese Rileyho, které se mi moc zalíbily.

"How did the test go?"
"I kinda let the princess die."
"You do relize that's not a good thing, right?"
"So I'm told." - strana 10


"Think she's all right?" Jack's grandfather asked, tapping her leg with his foot.
""Don't kick her!" Jack whispered. "She's a princess!"
The old man kicked her again. "That's doesn't mean she's all right." - strana 14

"My grandmother isn't a character from fairy tale."
"Fairies don't have tails." - strana 62

"The broom. That's our way out."
"Are you still drugged on candy?" May asked, narrowing her eyes. "You do realize that's for sweeping, right?" - strana 82
Hudba měsíce
Nemůžu si pomoci, ale stále dokola poslouchám soundtrack k Frozen. zvláště zbožňuju píseň Fixer upper. Snad omluvíte a pochopíte tohle video. Mimochodem, ten konec tam tak sedí. Dále pak musím zmínit nové CD Road between od Lucy Hale. Povedené.

Film měsíce
Během července jsem nebyla ani jedno v kině, bohužel. Koukla jsem se ale opět na Flynn Carsen: Honba za kopím osudu. Tohle stejně jako Mumie film, který mohu vidět třeba milionkrát a stále se na něj těším jako poprvé. 

Seriál měsíce
Teprve před krátkou dobou započal nový seriál od ABC Young & Hungry, za kterým stojí Ashley Tisdale. Nebyla jsem si jistá, zdali bude stát za něco, ale nyní na něm jsem doslova závislá. Dovede mě neskutečně pobavit.

Booktuber měsíce
V poslední době sleduju stále stejné booktubery a ta zmíním svého nejoblíbenějšího a to Jesseho. Kdo nezná, jakoby nežil. 

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat