středa 9. října 2013

Interview | Rozhovor s Jennifer Armentrout | "O České republice nevím vůbec nic."

I v příštím roce se dočkáme vskutku skvělých knih. Například takové nakladatelství Baronet se rozhodlo vydat pár knih od velmi známé a v zahraničí oblíbené autorky Jennifer Armentrout. Jmenovitě se jedná o knihy Wait for you a Frigid. K té příležitosti jsem se rozhodla si s autorkou připravit interview. Z důvodu autorčiny zaneprázdnosti se ale jedná o spíše takový mini rozhovor. Možná je to vše trochu brzy, ale přeci jen tu je rok 2014 za malou chvíli a trochu vás přeci musím nalákat. 

Kdo že za knihami stojí? 

Jennifer Armentrout
žije ve městě Martinsburg v Západní Virginií a všechny pověry, které jste jistě o jejím státě slyšeli, určitě nejsou pravdivé. Ve chvíli, kdy na svém psaní tvrdě nepracuje ráda čte, cvičí, sleduje opravdu špatné zombie filmy, předstírá, že píše nebo tráví čas se svými přáteli nebo manželem a psem Lokim. Její sen stát se spisovatelkou začal už na hodinách algebry, které většinou strávila psaním krátkých povídek. To zároveň vysvětluje ty špatné známky z matematiky. Jennifer píše převážně paranormální YA, sci-fi, fantasy a contemporary romance. Její kniha Obsidian je zvažovaná jako další potencionální film. (zdroj - www.jenniferarmentrout.com)


1. V dnešní době lze narazit na desítky velmi podobných knih a sérií. Co si myslíte, že je na Vašich knihách odlišného? Co je dělá jedinečnými? 

Jennifer: Ano, dnes existují spousty skvělých knih a sérií, na kterých se vždy najde něco podobného. Já se snažím psát  knihy osobitě za pomoci přidání svých vlastních prvků.

2. Jaký máte, jakožto spisovatel, pocit z toho, že jsou vaše knihy překládány a vydávány v zahraničí? 

Jennifer: Zbožňuji, když jsou mé knihy překládány do ostatních jazyků! To totiž dává knihám větší možnost získat nové čtenáře a představit se širšímu okruhu potencionálních čtenářů.

3. Téměř každé malé dítě sní o svém budoucím povolání. Jaké bylo vaše vysněné povolání? Snila jste o tom být spisovatelkou? 

Jennifer: Já jsem vždy toužila po tom být spisovatelkou. Skoro všechen volný čas jsem strávila psaním krátkých povídek namísto toho, abych dělala domácí úkoly.

4. Předpokládám, že máte své místečko, kde nejraději píšete. Preferujete tedy psaní někde na veřejnosti, třeba v restauraci, nebo spíše na nějakém klidném místě? 

Jennifer: Nejraději píši ve svém obývacím pokoji nebo v kanceláři. Nejsem schopna psát, když je v místnosti někdo další, proto musím mít pro psaní absolutní klid.

5. trocha zábavy na konec. Co se Vám vybaví, když se řekne Česká republika? Více něco o naší malé zemi? 

Jennifer: Popravdě o České republice nevím vůbec nic. tak trochu mi to dělá radost, protože je skvělé mít čtenáře tak daleko. Určitě se najde mnoho věcí o kterých se od Vás všech budu moci učit!


Co u nás vyjde? 

Wait for you
Na některé věci je lepší si počkat.

Pro devatenáctiletou Avery Morgansten je tisíce mil vzdálená univerzita jedinou šancí jak uniknout před tím, co se událo na Halloweenském večírku před pěti lety. Tato událost jí navždy změnila život. Nyní je potřeba dorazit na svou první hodinu v čas, ujistit se, že náramek na jejím levém zápěstí je na svém místě, neupoutat na sebe pozornost a najít si, pokud to je možné, alespoň pár přátel. Jediná věc, kterou nyní nepotřebuje a ani neplánuje je potkat kluka, který by dočista roztříštil její budoucnost, kterou si pro sebe Avery plánuje.

Některé věci si je lepší zažít na vlastní kůži.

Cameron Hamilton je skoro šest a půl stop vysoký kluk jako ze snů, doplněný o zářivě modré oči a schopnost donutit Avery k věcem, o kterých si myslela, že jsou pro ní navždy tabu. Ví, že by se od něj měla držet stranou, ale Cam je jednoduše vždy všude a jeho šarm, vtipné škádlení a ty prokleté ďolíčky jsou prostě .... hříšné. začít si s ním je nebezpečné, ale to napětí a jiskry mezi nimi nejdou ignorovat. Díky němu se ven vynořuje Averyna nová část, o které ani nevěděla, že existuje.

O některých věcech by se nemělo nemluvit.

Ale když začne Avery dostávat výhružné emaily, které jí nutí znovu čelit své minulosti, kterou chce udržet pod pokličkou, nemá jinou možnost, než si přiznat, že někdo nestojí o to, aby na svou minulost zapomněla. Bude schopna ze všeho vyjít o jednu jizvu méně? A bude Cam schopen Avery pomoct, nebo bude společně s ní stažen dolů?

A za některé věci se vyplatí bojovat...

Frigid
Být zamilovaná do Kylera není pro jednadvacetiletou Sydney nic nového. Byli nejlepší přátelé už od doby, kdy jí Kyler shodil z prolézačky a ona ho nutila jíst bábovičky. Někdy v průběhu se do něj bezhlavě zamilovala. Je tu jeden problém. Kyler střídá holky jak na běžícím páse. Nikdy s jednou holkou nevydrží déle než pár nocí. A protože se blíží jejich poslední rok na vysoké škole, Sydney nechce riskovat jejich přátelství kvůli jednostranné lásce.

Pro Kylera byla Sidney vždy perfektní. Ale všechny city, které k ní kdy cítil, zůstaly skryty hluboko v něm. Kyler bude vždy tím chudým klukem ze špatné části města a Sydney holka, kterou nikdy nebude moci mít.

Ale když společně uvíznou v nóbl lyžařském středisku v důsledku masivních závějí, nic nedokáže zastavit rozpálené city, které oba vůči sobě cítí. Dokáže jejich přátelství vydržet nápor vzájemné přitažlivosti? Nebo ještě lépe, dokáží vůbec přežít? Vzhledem k tomu, že sníh stále padá a někdo je navíc i sleduje, se tento výlet může nakonec proměnit v něco úplně jiného.
Za rozhovor ještě jednou děkuji Jennifer Armentrout.

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat