pondělí 9. září 2013

Na co si brousit zoubky v roce 2014 | 8 knih, které stojí za zmínku

Někdo by řekl, že jsem se z čista pomátla, když tvrdím, že se už blíží konec roku, ale když si to tak vezmu, tak to je čirá pravda. Září za chvíli skončí, v říjnu se začne v obchodech objevovat vánoční výzdoba, v listopadu budeme již pomalu shánět vánoční dárky a v prosinci nám nebude zbývat nic jiného, než panikařit, že ty dárky ještě nemáme. Touto dobou pravidelně připravuji takový výčet zajímavých knih a ani letos vás nepřipravím o přehled knih, které v příštím roce 2014 (v angličtině) vyjdou a které by vás mohly zaujmout. A co já vím, třeba nějaká časem vyjde i u nás. Myslím, že teď je na to ta vhodná doba a tak si k sobě vezměte diář a poznamenávejte, co kdy vyjde.


WHITE SPACE
Ilsa J. Bick
11. února 2014
Egmont USA 
White Space autorky Ilsy J. Bick vypráví příběh sedmnáctileté dívky, která ve světě Matrixu smíchaném s Inkoustovým srdcem cestuje mezi stránkami knih, až se dostane do bílého prostoru, kde se vytváří a ničí realita. Kdo jí zaručí, že není nic víc než jen nicotná postavička vepsaná do příběhu.


FATES
Lanie Bross
11. února 2014
Delacorte Press
Jeden moment. Jedno pošetilé přání. Jedna chyba. V tu chvíli Corinthe ztratila vše.

Corinthe byla vyhoštěna ze svého poklidného života v Pyralis Terra a objevila se v lidském světě. Její trest? Ujistit se, že se lidské osudy odvíjejí podle plánu. Nyní, o několik let později, Corinthe čeká poslední úkol - zabít Lucase Kallera. Jeho smrt pro ni bude jízdenkou domů.

Ale už od prvního momentu Corinthe pociťuje jisté pochybnosti. Začíná to jako knedlík v krku, který se rozrůstá dál směrem k srdci. Najednou cítí, jakoby vše zažívala znovu. Jedinou změnou je fakt, že se zamilovala do kluka, kterého nikdy nemůže mít. Vše je již ale předem dáno - jeden z nich musí žít a druhý zemřít. Je ve vesmíru, kde je každý moment, každá sekunda a každičký osud předem určen, místo pro lásku?

DEFY
Sara B. Larson
7. ledna 2014
Scholastic Press
Alexa Hollen je bojovnice. Aby mohla sloužit v královské armádě, je jakožto dívka nucena se vydávat za může. Navíc jediná šance, jak získat místo princova elitního strážce, je ukázat co má v sobě. Ukázat své bojové schopnosti. Ale když se jedné noci do hradu dostane mocný čaroděj, ani sama Alex, která je prakticky neporazitelná, vůči němu nemá šanci. Nic mu tak nezabrání aby jí, jejího kolegu a přítele Rylana a prince Damiana unést do hluboké a zrádné divočiny nacházející se uprostřed nepřátelského území.

Čím déle je Alexa nucena být v bezprostřední blízkosti Rylana a samotného prince, tím více si uvědomuje, že není jedinou, kdo skrývá nebezpečná tajemství.  A náhle, když je její tajemství odhaleno, se ocitá mezi dvěma muži soupeřícími o její srdce - ochranářským a stabilním Rylanem, kterému na ní vždy záleželo a temným a fascinujícím Damianem. Bude Alex dostatečně silná, aby ochránila království, kterému slíbila věrnost, zatímco se nepřátelé skrývají za každým rohem?

DEAR KILLER
Katherine Ewell
1. dubna 2014
Katherine Tegan Books
Pravidlo číslo jedna - Nic není dobré, nic není špatné.
Pravidlo číslo dvě - Buďte opatrní.
Pravidlo číslo tři - Během boje co nejvíce používejte nohy, jedná se o nejsilnější partii vašeho těla. Vaše ruce jsou nejslabší.
Pravidlo číslo čtyři - Udeřte a zabijte. První rána by měla být poslední.
Pravidlo číslo pět - Dopisy jsou zákon.

Kit bere svou úlohu "perfektního zabijáka" vážně. Dopisy a peníze, které se objevují v její tajné schránce ale žádnou hrou nejsou. Zvolit si koho zabít není impulzivním rozhodnutím. Každý dopis, který se jí dostane do ruky začíná slovy "vážený vrahu" a pokaždé, kdy Kit zabíjí, zanechává u těl tyto dopisy. Její morální nihilismus, tedy všechny vraždy, pro ni představují jediný způsob života, který zdá.

Ale když obdrží dopis, který má sílu změnit její přesvědčení tak lehce, jako někoho zabít, je Kit nucena učinit rozhodnutí. Uposlechnout všechna pravidla, která zná, nebo si vytvořit svá vlastní.

THE WINNER'S CURSE
Marie Ruthoski
4. března 2014
Farrar, Straus and Giroux
Sedmnáctiletá Kestrel je aristokratickým občanem Valorie, obrovské říše, která exceluje ve válce a zotročuje ty, kteří jí dobývají. V této zemi mají dívky jako Kestrel jen dvě možnosti - vdát se nebo se přidat k armádě. I přes její skvělé schopnosti ve vojenské strategii je její skutečnou vášní hudba. Což je důvod, proč se cítí nucena si na aukci koupit Arina, otroka s nadáním pro zpět. Netrvalo dlouho a Kestrel se do Arina zamilovala a on se zdá její city opětovat. Ale pak si uvědomuje, že cenu, kterou za Arina zaplatila, je vyšší, než si představovala.

PROMISE OF SHADOWS
Justina Ireland
11. března 2014
Simon & Schuster books for young readers
Zephyr Mourning nikdy nebyla dobrá v tom být tou špatnou. Raději by sledovala televizi než se učila čtyřicet sedm způsobů, jak zabít muže. Navíc tak trochu pohořívá v ovládání magie. Zephyr byla připravena na to, že se v budoucnosti bude snažit vydávat za normálního člověka a ne polobožského válečníka, ale jedna věc to změnila. Její sestra byla zavražděna. Nyní musí Zephyr pomocí zapovězené temné síly zachránit sama sebe před stejným osudem.

Zephyr se tak vydává na útěk před trestem horším než smrt. Cestu jí náhodně zkříží přítel z dětství (překvapivě velmi přitažliví přítel z dětství) a vše se mění. Vychází najevo možnost, že je Zephyr ve zkutečnosti Nyx - temná bohyně zrozená z masa a kostí a předurčena k tomu, aby změnila magickou balanci. Po stovky let žili poloviční bohové ve strachu a Zephyr to hodlá změnit.

Ale jak má zachránit všechny, když není schopná zachránit sama sebe?

THE NETHERGRIM
Matthew Jobin
8. dubna 2014
Philomel
Každý v Moorvalu věří v jednu legendu - před desetiletími, statečný rytíř Tristan a kouzelník Vithric během epické bitvy porazili zlého Nethergrima a jeho přívržence. V tento den se zpívají písně oslavují tito dva hrdinové. Ještě teď se ale něco temného přemítá nad vesnicí. Zvířata mizí a jediné, co z nich zůstane hromádka kostí. Děje se i něco ještě horšího. Mizí děti. Jejich šepoty se klidně rozpínají po vesnici a poté se mění ve výkřiky - Nethergrim se vrátil.

Edmundův bratr je jedním ze zmizelých dětí. Jediné co ví, je že musí něco udělat. Co ale? Edmund má totiž problém i s těmi nejjednoduššími kouzly. Přesto musí společně se svými přáteli překonat strach a vydat se do bitvy se starodávným zlem, jehož sílu si lze ani představit nelze.

HOUSE OF IVY AND SORROW
Natalie Whipple
15. dubna 2014
Harper Teen
Josephine Hemlock strávila posledních deset let skrýváním se před kletbou, která zabila její matku. Když se ale neznámý muž objeví před jejím břečťanem obrostlý a magií chráněným domem, je zcela jasné, že matčin vrah konečně přišel zničit zbytek rodu Hemlocků. Ještě než Jo začne přemýšlet o obraně, si musí ujasnit s kým v první řadě bojuje. Čím více odhaluje pravdu, tím hlouběji se zamotává do čarodějnictví temnějšího, než si dokázala kdy představit. Polapena a s docházejícím časem začíná přemýšlet nad tím, zdali právě ta kletba, která zabila její matku, představuje cestu k záchraně všech, které miluje.

Related Articles

3 komentáře:

  1. Zajímavý výběr :) Obzvlášť ten Matrix ve White Space mě zaujal, nebo ta vražedkyně... zajímavé, zajímavé, asi se po něčem podívám.

    OdpovědětVymazat
  2. Co se obálek týče, tak nejzajímavější je Promise of shadows a co se anotace týče tak asi House of Ivy and Sorrow a The Winner's Curse - což má i krásnou obálku :) no jsem zvědavá, jestli se k něčemu z toho příští rok dostanu :)

    OdpovědětVymazat
  3. Fates a Defy vyzerajú byť skvelé :)

    OdpovědětVymazat