úterý 7. května 2013

Týden s Ptačím Zpěvem | Den první - Vítejte! A jde že to vlastně jsme?


Slibované je zde! Dnešním dnem započíná týden s knihou Ptačí zpěv, která již za pár dní, přesně 13. května, vyjde u nakladatelství CooBoo. O co vlastně půjde? Každý den ode dneška až do samotného vydání knihy naleznete zde na blogu nový tématický článek od samotné autorky Meagan Spooner, která byla na výsost milá a ochotná a do tohoto projektu šla s velkým nadšením. Ochotně mi celý měsíc a půl pomáhala tento nápad uskutečnit a proto jí patří mé velké diky. Společně budete mít šanci si o výtisk knihy Ptačí zpěv tímto momentem zasoutěžit. Jaký bude program?

 • 07. 5. 2013 - Vítejte! A kde že to vlastně jsme?
 • 08. 5. 2013 - Sousto pro naše oči. Jak vznikala obálka. 
 • 09. 5. 2013 - Linda aneb hrdinka, které z očí spadly růžové brýle.
 • 10. 5. 2013 - Ze zákulisí knižního traileru.
 • 11. 5. 2013 - I psaní knihy je proces plný nezapomenutelných chvilek.
 • 12. 5. 2013 - A tohle jste věděli? Co na sebe Meagan práskla. 
 • 13. 5. 2013 - Neváhejte, přečtete si kousek z knihy!


Vítejte! A kde že to vlastně jsme?

První podmět vedoucí mne k vytvoření světa Ptačího zpěvu byla rádiová debata o globálním oteplování a energetické krizi. Když mluvili o alternativních palivech, má mysl bloudila v této myšlence a já začala přemýšlet, jaké by to bylo, kdybychom měli možnost žít v magickém světě, kde by byla magie získávána stejným způsobem jako naše fosilní paliva. V tu chvíli mi vše zapadlo do sebe.


Ve světě Ptačího zpěvu kdysi fungoval jedinečný stroj poháněný magickou energií, získávanou z životní energie všech bytostí. Jeho výkon byl však zneužit a vyčerpán. Právě v tu chvíli započíná tento příběh. Linda a ostatní lidé přežívají v městě skrytém uvnitř obrovské kupole na malinkatém ostrově v post-apokalyptické pustině.

V průběhu tohoto příběhu musí Linda uprchnout ze svého domova do magické pustiny, která ji celý život obklopovala. Bez toho aby věděla, čemu bude čelit, dobrovolně vstupuje do nebezpečna a neznáma, které se před ní nachází a otevírá. Během své cesty první knihou a částí druhé, si Linda začíná skládat dohromady jednotlivé útržky toho, jak dříve svět vypadal – a jaký možná ještě může znovu být.

Kdo je Meagan Spooner?

Zatímco Meagan Spooner snila o kariéře archeoložky, mořské bioložky a astronautky, zaplňovala každou volnou chvíli svého života čtením a psaním. Vystudovala Hamiltonovu vysokou školu v New Yorku a následujících pár let strávila v Austrálii. Se svou rodinou procestovala mnoho míst světa jako je Egypt, Jižní Afrika, Arktida, Řecko a Galapágy. Tyto výlety tak ovlivnily všechny její příběhy, které kdy napsala. V současné době žije a píše v Severní Virginii, ale srdce milovníka cestování se nedá zapřít. Proto nikdo neví, jak dlouho zde zůstane. Ve svém volném čase hraje na kytaru, hraje video hry, hraje si se svou kočkou a čte.
 O čem kniha Ptačí zpěv je?
Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.

Giveaway:
Tuto velmi očekávanou knihu do soutěže věnuje nakladatelství CooBooA zítra již něco o vzniku obálky! 

Related Articles

5 komentářů:

 1. Úžasný projekt. Už se nemůžu dočkat na další články. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvelý projekt, táto kniha ma rozhodne zaujíma 8)

  OdpovědětVymazat
 3. Perfektní projekt! Ptačí zpěv má nejbombastičtější obálku a podle anotace to bude skvělá kniha. Musím jí mít! =D

  OdpovědětVymazat
 4. Souhlasím - ta obálka je boží a stejně tak projekt. A anotace je rozhodně zajímavá :D

  OdpovědětVymazat
 5. Som veľmi zvedavá na ďalšie články. A knižka má krásnu obálku. :D

  OdpovědětVymazat