sobota 26. ledna 2013

Seznamte se: Amy PlumAmy Plum si svým debutem Die For me, který ji vystřelil na pozici slavných amerických autorů, našlápla ke slibné kariéře young adult autorky, jejíž knihy čtou a budou číst lidé po celém světě nevyjímaje ti v České republice. Na svém kontě sice nemá ještě žádný velký počet knih, pouze jednu sérii, ale nepochybuji, že se v brzké blízkosti dočkáme nových knih od této nadané autorky. 

Kde se Amy Plum vzala?

Amy Plum vyrostla ve striktním  prostředí města Birminghton v Alabamě. Po střední utekla do Chicaga na ještě striktnější univerzitu, která vylučovala své studenty za pouhý tanec. Například Amy byla zavolána do děkanovy kanceláře za to, že nosila až moc černého oblečení. Po tom všem ode všeho otekla, co nejdále to šlo, přesněji do Paříže, kde si mohla nosit černou a tančit jak chtěla. 

Po pěti letech v Paříži se vydala na dobrodružství do Londýna, kde se dostala na univerzitu a začala studovat dějiny středověkého umění - specializace v raně renesančních malbách (1260 - 1348) a to proto, že to slibovalo prakticky žádnou šanci na nalezení dobře placené pozice. 

Amy si ale našla práci ve World of art and antiques v New Yorku. Po deseti letech tlaku velkoměsta, vyměnila New York za francouzskou vesnici s pouhým tisícem obyvatel. 

Poté, co s HarperCollins podepsala smlouvu na svou sérii Die for me, opustila svou pozici profesorky na univerzitě ve francouzském Tours a rozhodla se věnovat všechen svůj čas právě psaní. Nyní žije v Paříži se svými dvěma dětmi a velkým psem Ellou.

Amy je velkou fanynkou Edwarda Goreye a Mairy Kalman (a sbírá jejich knihy) a také Davida Sedarise, Amadeo Modigliano a Iry Glass. 

Kath doporučuje:


Die for me (Die for me #1)
Můj život byl vždy báječný, úžasně normální. Ale stačil moment a vše se změnilo. Najednou jsme byli se sestrou sirotci. Svůj život jsme strčili do kufru a přestěhovali se do Paříže, abychom žili s prarodiči a já věděla, že mé roztříštěné srdce a můj roztříštěný život nebude už takový, jakým byl dříve. Pak jsem potkala tajemného, sexy a znepokojícně okouzlujícího Vincenta. Vincent Delacroix se v mém životě objevil zničehonic. Nechtěla jsem pro někoho znovu riskovat své srdce, ale nepodařilo se mi to. Samozřejmě, nic není nikdy jednoduché, vzhledem k tomu, že Vincent není obyčejný člověk. Má hrozný osud, který staví jeho život dennodenně do ohrožení. Také má plno nepřátel - nesmrtelné, vražené nepřátelé, kteří jsou odhodláni ho zničit a s ním všechny jeho druhu. Zatímco skládám zbytečky svého života dohromady, mohu své srdce přivést do rizika - stejně jako život sebe a své rodiny - kvůli šanci na lásku?
Má recenze k přečtení zde.

Amy dále napsala:

Until I Die (Revenants, #2) Die for Her (Revenants, #2.5) If I Should Die (Revenants,...

Chcete Amy kontaktovat?

webová stránka: amyplumbooks.comemail: sglick@dystel.com (agentka Amy), twitter: @AmyPlumOhLaLa, facebook: Amy Plum, goodreads: Amy Plum

Related Articles

3 komentáře:

 1. Jůů, Amy :) Na Die for me se už pomaličku chystám, blíží se konec měsíce... A nemůžu se už dočkat. Právě s Amy si spojuju svůj vejlet do Británie, kde jsem se dohadovala s prodavačkou a snažila se Die for me sehnat :)

  OdpovědětVymazat
 2. Die for me by som si rada prečítala 8)
  Séria má krásne obálky 8)

  OdpovědětVymazat
 3. Amy Plum píše dobré knihy, ja teraz netrpezlivo čakám na tretiu časť série Revenants If I should die a tie obálky sú neskutočné :D

  OdpovědětVymazat