pátek 20. července 2012

Letní soutěžení

Už jste tady dlouho o nic nesoutěžili, že? Tak to se musí napravit! Dnešním dnem začíná nová giveaway, ale aby to nebylo soutěžení jen o vyplnění formuláře, udělám to trošku zajímavější. Doufám, že i Vám to přijde zajímavější. Nebude to zase nic tak těžkého, jen si trochu procvičíme vaší paměť a zjistíme, jestli čtete anotace knih. 

Váš úkol: 
Následujících 7 vět bude z anotací sedmi knih, která myslím všichni dobře známe. Samozřejmě se bude jednat o knihy, které vyšly v češtině. Vaším úkolem bude napsat do formuláře (do příslušné kolonky) jména knih, z jejíchž anotací věty pochází. To není zas tak hrozné, ne? Začínáme!

1. Ale pokud ty pásky mluví pravdu, pak to znamená, že všechno, co si myslíme, že víme, je lež.

2. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. 

3. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.

4. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. 

5. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz...

6. Callie přišla o rodiče, když během války vyhladili všechny ve věku mezi dvaceti a šedesáti.

7. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít.
(Názvy knih prosím pište do formuláře v tom samém pořadí, v jakém jsou seřazené ukázky!)
Nápověda - pokud nevíte, zkuste zkopírovat větu do googlu, knihu by vám to mělo najít.
Výhra:
Jeden výherce vyhraje knihu Strange Angels od Lili St. Crow v angličtině.

Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat... Dru Andersonová je „divná“, kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý – dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem...

Pravidla: 
 • Pouze jednou se může účastnit kdokoliv žijící v České či Slovenské republice. Jakékoliv duplikáty i s původním vstupem budou smazány. 
 • Soutěž trvá od 20. 7. do 31. 7. 2012
 • Výherce bude jeden (1)
 • Výherce obdrží výherní email na který bude muset do 48 hodin odpovědět. Pokud tak neučiní, bude vybrán jiný výherce. Vím, že zrovna o prázdninách to je s tím odpovídáním složitější, ale nebudu čekat několik týdnů na odpověď. 
 • Zúčastnit se soutěže je možné pouze přes rafflecopter formulář, NE přes komentář či email
 • Nepiště pod tento článek názvy knih, že jejichž anotací ukážky pochází!
Soutěžní formulář:

Related Articles

13 komentářů:

 1. Ahoj Kath, prosím tě, nešlo by nějak smazat mé vstupy (Fairyl)? Já jsem trubka, nechtěně jsem ty názvy knih odklikla, ale mám tam jen jednu... Kdyby to šlo smazat, abych to vyplnila znovu, byla bych ráda, pokud ne, tak nevadí ;) Děkuji předem moc a omlouvám se za zmatky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V pořádku, stane se. :) Smazáno :)

   Vymazat
  2. :) Děkuji ještě jednou moc.

   Vymazat
 2. Ahoj Kath, stal se mi stejný problém jako Fairyl.:) Chtěla bych tě poprosit, jestli bys mi to taky nesmazala. Soutěžila jsem pod přezdívkou TeReZs. Ještě jednou se moc omlouvám.

  OdpovědětVymazat
 3. Knížku o kterou se soutěží již mám, takže soutěžit nebudu a přenechám možnost ostatním - ne, že bych někdy něco vyhrála!:D
  Ale bezvadně si to vymyslela! :) Uhádla jsem všechny krom dvou.. :) Bezvadné zpestření ! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, já jsem zase asi omylem zkopírovala špatný odkaz do Sdílejte :( kdyby to prosím šlo, nemohla by jsi mi ho vymazat? děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 5. Do soutěže bych se klidně ráda zapojila, skvělý nápad, ale v AJ bych knížku nezvládla, takže se nakonec nezúčastním. Každopádně díky za skvělou soutěž a všem držím pěsti! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Bohužel musím souhlasit s Rodaw.. Ale ostatním držím palce a hodně štěstí :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak příští giveaway bude o českou knihu abych Vám to vynahradila. :)

   Vymazat
 7. soutěžila bych také, kníhy všechny poznávám, ale bohužel nevím co mam na tom formuláři zmáčknout a kam to tam mam psát... :/ Mišule

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuju za soutěž, ráda jsem se zúčastnila :))

  OdpovědětVymazat