středa 11. července 2012

Knižní pokračování, kterých se nemohu dočkat

Znáte to, když si přečtete vážně dobrou knihu, která vás ohromně zaujme a máte nutkání chňapnout po dalším díle? A to zklamání, když zjistíte, že další díl vychází minimálně za rok? V tu chvíli mám chuť jít přepadnout autora/ku a ukrást jí/mu rukopis. Čekat takovou dobu je totiž prostě strašné. Dnes se s vámi tedy podělím o knižní pokračování, kterých se opravdu nemůžu dočkat.

1. Asunder by Jodi Meadows
O prvním díle Incarnate jsem sice věděla, ale v tu chvíli jsem si jí neplánovala přečíst. Ani nevím, jak se to stalo, ale najednou jsem knihu četla a během chvíle se dí zamilovala.

Úryvek z mé recenze k prvnímu dílu Incarnate:
"Jodi Meadows má úžasný dar psát naprosto přesvědčivě, čtivě a tak, že vás kniha od začátku dokonce rozhodně nepustí. Povedlo se jí vytvořit skvělý, nový a přesvědčivý svět plný nebezpečí, akce a hlavně i přátelství a lásky. Jestli se chystáte knihu číst, připravte se na dny strávené nad ničím jiným než nad čtením."2. Breaking point by Kristen Simmons
Ke knize jsem se dostala, když jsem se nudila a bez jakýchkoliv očekávání psala emaily zahraničním nakladatelstvím a agentům. Jediná agentka autorky Kristen Simmons byla ochotná mi knihu Article 5 na recenzi zaslat a já z toho byla neskutečně šťastná. Zprvu jsem se knihy bála, protože má trochu těžší angličtinu, než na jakou jsme zvyklá, ale postupem se to lepšilo. Nakonec se mi kniha dostala pod kůži.

Úryvky z mé recenze k prvnímu dílu Article 5:
"I přesto, že je kniha psaná naprosto obyčejným způsobem, je na ni něco velmi zvláštního a tajemného, co si své čtenáře drží pěkně těstě u knihy a nepustí."

"Autorka si dokáže krásně hrát s čtenáři. Dokáže dokonale střídat akční a romantické scény a tak lákat čtenáře číst dál."

"kristen Simmons vytvořila poutavý, drsný, krutý a ohromující budoucí svět a cestu mladé dívky za svobodou a také láskou."


3. Unravel me by Taheren Mafi
První díl Shatter me jsem si vybrala jako výhru v giveaway u Nikki Finn už kvůli té obálce a strašně chytlavé anotaci. Už od první chvíle se mi kniha líbila, navíc je napsána poměrně lehkou angličtinou. Příběh Juliette mi připadá ohromně poutavý a zajímavý. Navíc Taheren dokázala vytvořit zápornou postavu, kterou si prostě zamilujete. Co je trochu k pláči, je tak zásadní změna v obálkách. Ne že by ty nové nebyly pěkné a originální, ale ten styl obálky prvního dílu mi k tomu prostě sedí víc než nicneříkající oka, která s motivem knihy moc nesouvisí.

Úryvek z mé recenze na první díl Shatter me:
"Už v době, kdy kdy ještě knihy nebyla vydaná a po internetu poletoval trailer různá lákadla na tuto knihu nebo třeba projekt samotné autorky, která, na facebooku myslím, zveřejňovala pár prvních kapitol a lákala čtenáře, jsem věděla, že Shatter me bude skvělá kniha a nemýlila jsem se."


4. Nepojmenované pokračování knihy Eternal Starling by Angela Corbett

Tuhle knihu mi doporučila Sue když jsem se neskutečně nudila na praxi. Aniž bych si tedy přečetla anotaci, jsem se pustila do čtení. Námětem knihy jsou tak částečně minulé životy, takže mě to ihned zaujalo. Nejsem zrovna velký fanda milostných trojúhelníku, ale ten z této knihy mi vůbec nevadil.

Úryvek z mé recenze na první díl Eternal Starling:
"Námět knihy mě ohromně nadchl. Minulé životy sice jsou motivem velkého množství knih, ale Angela Corbett dokázala z tohoto ohraného tématu díky svým vlastním prvkům vytvořil ohromující příběh."


5. The Indigo spell by Richelle Mead
The indigo spell je mojí oficiálně nejočekávanější knihou příštího roku. Zakončení druhého dílu bylo prostě vražedné. Richelle ví přesně jak psát a zaujmout.

Úryvek z mé recenze k prvnímu dílu Bloodlines:
"Jakožto nesmírný fanda vampýrské akademie mě velice zajímalo, na jakém levelu bude tento první díl spinn-off série VA. Zezačátku jsem si říkala, že to není dobré tejně jako VA, ale postupem času jsem se do příběhu začínala dostávat a ž mě to nakonec nepustilo. Musím Richelle pogratulovat, protože tohle se jí fakt povedlo."

Úryvek z mé recenze k druhému dílu The golden lily:
"Kniha the golden lily naprosto splnila mé očekávání, no, možná je i překonala. Bylo to naprosto úžasné počtení. Knih od Richelle se prostě snad nikdy nenabažím."


6. Boundless by Cynthia Hand
Na závěrečný díl se těším šíleně! Tuhle sérii mám moc ráda a i když se jedná o poslední díl, což je trochu smutné, bude to určitě něco. Nebo alespoň doufám. Pamatuji si, že jsem k sérii přišla náhodou a teď toho vůbec nelituji.

Úryvek z mé recenze k prvnímu dílu Unearthly:
"téma andělé není, nebo spíše nebylo moje sousto. Má reakce teď? Já chci být také alespoň čtvrteční anděl! Není to zrovna kniha, který by překypovala akcí, nadpřirozenými bytostmi, vtipem nebo čímkoliv jiným, ale pokud nehledáte druhé Hunger Games, bude se Vám to líbit."


Úryvek z mé recenze k druhému dílu Hallowed:
"Oproti unearthly se mi kniha zdála taková klidnější a možná i méně vtipná. I samotný příběh byl podle mně méně propracovaný, ale to nemění nic na tom, že je to i tak naprosto skvělá kniha."


7. Timeless by Michelle Madow
Na tuhle sérii jsem narazila opravdu náhodou. Náhodou jsem se dostala na blog autorky, která se také zabývá recenzemi a zjistila, že napsala knihu. Byla tak hodná a zaslala mi e-book první dílu na recenzi. Strašně se mi celá ta myšlenka knih zalíbila. Série je vlastně inspirovaná videoklipem Taylor Swift Love story. Škoda, že ještě není obálka k tomuto poslednímu dílu.


Úryvek z mé recenze k prvnímu dílu Remembrance:
"Mám romantickou duši, takže jsem si knihu zamilovala u po pár stránkách. Styl psaní byl skvělý a na to, že knihy v angličtině nečtu dlouho, tak mě při čtení v textu absolutně nic nerušilo. Věřte mi, pokud máte rádi zamilované knihy, a nehledáte zrovna nějakou plnou akce a pokud hledáte klidnou knihu na klidné odpoledne, budete tuhle knihu sakra zbožňovat."

Úryvek z mé recenze k mezidílu Vengeance:
"Vengeance je poměrně krátká povídka doplňující konec knihy Remembrance. Pro změnu je psaná z pohledu Chelsea - nejlepší kamarádky, tedy spíše ex-nejlepší kamarádky Lizzie."

A na co se těšíte vy? 

Related Articles

4 komentáře:

 1. Já se určitě nejvíc těším na druhý díl Blood Red Road a na druhý díl The Way We Fall (Tak padne náš svět) a 10000% na druhý díl Shatter me..:) Ááá... už aby to bylo:)

  OdpovědětVymazat
 2. tiež sa neviem dočkať Indigo Spell a Unravel Me xD potom Clockwork Princess(vyjde to až v marci :/) plus Sweet Hope kde ani nie je jasné, či to bude vydané, lebo autorka s vydavateľstvom o tom ešte rokuje(no ták, švihnite si HarperCollins!) a ešte Finale a veľa iných pokračovaní, na ktoré si teraz fakt neviem spomenúť :D

  OdpovědětVymazat
 3. Insurgent, Finale, Zlatá lilie, Kouzlení jsem ještě také nečetla :( Ještě že zatím nečtu v angličtině, to bych si toho chtěla přečíst ještě víc :D I když vám angličtináčům závidím ty možnosti ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Zaujímavý rebríček.:) Osobne čakám netrpezlivo hlavne na Clockwork Princess.<3 A rovno zmienim aj City of Heavenly Fire, tiež od Cassie.
  Plus sa určite pripojí The Indigo Spell, len čo si prečítam TGL.
  Ďalej som zvedavá aj na tretí diel k Divergent, Matched... No a na Finale. A na Bitterblue, tam čakám na slovenský preklad, aby som mala celú sériu.:)

  OdpovědětVymazat