středa 20. června 2012

Waiting on wednesday #20

Waiting on wednesday je meme pořádané blogem Breaking the Spine. Jeho náplní je vybrat jednu knihu, kterou byste si chtěli přečíst. 

Název: Let the sky fall
Autor: Shannon Messenger
Datum vydání: Březen 2013 (USA)
Počet stran: --
Nakladatelství: Simon Pulse

Překlad anotace
Vane Weston měl zemřít při jednom z pěti tornád, která zabila jeho rodiče. Místo toho se probudil v hromadě trosek bez jediné vzpomínky na minulost, až na jednu - na krásnou, černovlasou dívku stojící ve větru. Od té doby se objevuje v jeho snech a jen díky ní se Vane drží naděje, že je skutečná.

Aura je skutečná, ale není člověk. Je Sylfa - element vzduchu, který se objevuje ve větru, který překládá do svůdných písní a promění jej v zbraň. Je zároveň strážkyní - Vaneovou strážkyní - a přísahala, že ho za všech okolností ochrání. 

Když jedna unáhlená chyba odhalí nepříteli, který zavraždil jejich rodiny, úkryt Vanea a Aury, má Aura jen několik dní na to, pomoci Vaneovi odemknout jeho vzpomínky. A jak se bouřkové větry pomalu shromažďují, začínají si uvědomovat, že se je nesnaží připravit o život blížící se válečníci, ale rostoucí zakázaná láska mezi nimi. 

Odehrávající se v poušti Coachella Valey v Californii, Let the sky fall je příběh dvou teenagerů  zdrcených minulostí, rozdělených budoucností a spojených láskou.

Na tuhle knihu jsem narazila čistě náhodou a neuvěřitelně mě zaujala. No není ta obálka a anotace skvělá?

Related Articles

2 komentáře:

  1. Anotácia ma veľmi zaujala, až tak, že kniha hneď ide na to-read. :)

    OdpovědětVymazat