středa 25. dubna 2012

Waiting on wednesday #18

Waiting on wednesday je meme pořádané blogem Breaking the Spine. Jeho náplní je vybrat jednu knihu, kterou byste si chtěli přečíst. 

Název: Breathe
Autor: Sarah Crossan
Datum vydání:  Jaro/léto 2013
Počet stran: 400
Nakladatelství: Baronet

Překlad anotace
Když se úroveň kyslíku na odlesněném světě radikálně sníží, vláda rozhodně, že pouze několik málo šťastlivců bude moci žít uvnitř krytu. Všichni ostatní se pomalu udusí. Několik let po této změně se život v krytu posunul dál. Chudá pomocná třída lidí si nemůže dovolit kyslíkovou daň, která jim zajišťuje extra vzduch pro běh, tanec a sport. Bohatí premianti jsou na druhou stranu zdraví a a silní. Každý kdo se postaví proti systému je označen za teroristu a vykázán z krytu na smrt. Šestnáctiletá Alice je členkou tajného odporu a když se jednou jejich mise pokazí, je nucena uprchnout z krytu. S pouhými dvěma dni kyslíku v nádrži musí čelit děsivým vyhlídkám na smrt udušením. Její jedinou nadějí je najít mýtickou Grove, malou enklávu stromů chráněnou skupinou rebelů. Může vůbec existovat? A pokud ano, proti čemu ji rebelové ochraňují?


Dystopický thriller o odvaze a svobodě s milostným příběhem v jeho srdci. I když téhle knize nevím moc dlouhou dobu, těším se na ní. Podle anotace to vypadá na velmi zajímavou knihu a to, že ji Baronet vydá je ještě lepší. 

Related Articles

2 komentáře:

  1. Tahle kniha mě vážně láká čím dál tím víc...;)

    OdpovědětVymazat
  2. Páni, o téhle knize vůbec nevím, že vyjde i u nás ;) Jen doufám v půvdní obálku :D

    OdpovědětVymazat