sobota 31. března 2012

The golden lily - první kapitola k přečtení

Nedávno byla oficiálně zveřejněna první kapitola z druhého dílu The golden lily ze série Bloodlines od Richelle Mead. Kniha by měla vyjít 12. června, což je prakticky za chvíli. Hned jsem si ji musela přečíst, protože mě zajímalo, jestli bude začínat ve scéně, u které skončil první díl (ten konec snad každého fanouška jedné postavy naláká na další díl). To se sice nestalo, ale i tak se na knihu nesmírně těším.


Anotace
Sydney Sage je alchymistka, jedna ze skupiny lidí, kteří se věnují magii slouží nejen lidem, ale i upírům. Chrání upíří tajemství a lidské životy.

Sydney by ráda šla na vysokou, ale namísto toho je poslána na luxusní internátní školu v Palm Springs v Kalifornii, kde má za úkol ochraňovat morojskou princeznu Jill Dragomir od atentátníků, kteří chtějí přivést upíří komunitu do války. V nemilosti ostatních byla Sydney pochválena za svou věrnost a poslušnost a je brána jako příkladný model alchymisty.

Ale čím více se sbližuje s Jill, Eddiem a hlavně Adrianem, začíná pochybovat o své letité alchymistické víře, představě o rodině a pocitu toho, co znamená opravdu někam a mezi někoho patřit. Její svět se stává komplikovanějším, když jisté magické experimenty ukazují, že Sydney možná v rukou drží klíč k ochraně Morojů před Strigoji - nejdivočejšími upíry na světě, kteří nemohou zemřít. Ale strach z toho být tou zvláštní, magickou a silnou, ji děsí víc než cokoli jiného, stejně jako její románek s Braydenem, roztomilým a chytrým chlápkem, který se zdá být její spřízněnou duší. I přesto, že je Brayden naprosto perfektní, Sydney zjišťuje, že ji záleží na někom jiném. Na někom, kdo je pro ni nedosažitelný.

Když šokující tajemství hrozí tím, že roztrhne upíří svět na kusy, Sydneynina oddanost okusí víc něž dříve. Sydney přemýšlí nad tím, jak má vybalancovat rovnováhu mezi principy a pravidly, které se učila a mezi svými instinkty, které se právě ozývají.

Může teď věřit alchymistům - nebo svému srdci?

Related Articles

1 komentář: