čtvrtek 23. února 2012

2012 - Rok knižních debutu

Rok 2012 by se mohl s klidností přejmenovat na rok knižních debutu. Letos se totiž dočkáme až přemíry prvních dílů sérií či samostatných knih jak od známých autorů, tak i od naprosto neznámých. Ale ne vždy debuty přinášení nadšení. Někdy totiž přinášejí zklamání. Jak se ale v té záplavě knih vyhnout těm nepovedených? Tak tohle je skoro nemožné. Nechci říkat všichni, ale skoro většina čtenářů se chytí má krásnou obálku knihy, která měla všude okolo obrovskou reklamu, ale která má pokulhávající děj. Bohužel se musím zařadil do skupiny, těch kteří se nechají zlákat obálkou i když vím, že jsem se takto již několikrát spálila. Ne vždy samozřejmě volím knihu podle obálky, vždy si přečtu anotaci a nějaké hodnocení, abych alespoň trochu věděla, do čeho jdu. 

Nedávno jsem narazila na tento GR list knižních debutů a pokud bych měla volit podle obálky dopadlo by to asi takto:
Under the Never Sky (Under the... Everneath (Everneath, #1) Article 5 (Article 5, #1) Sweet Evil What's Left of Me (Hybrid, #1) Immortal City Partials (Partials, #1) Blind Spot Incarnate (Newsoul, #1)

Pokud by měla volit podle anotace, tak by to byly tyto knihy:
Unraveling Incarnate (Newsoul, #1) The Little Woods Time Between Us Entasy The Girls of No Return Echo Caged Moon Angel Eyes (Angel Eyes Trilogy...  

Rozdíl v tom je. :) 

Jak mezi novými knihami vybíráte vy? Také podle obálky nebo jinak? Dáváte na doporučení a recenze? Piště vaše metody nebo i třeba zkušenosti, ráda si vše přečtu. :) 

Related Articles

5 komentářů:

 1. Kdybych měla volit podle obálky, tak by to rozhodně byly knihy Incarnate, Everneath a Under the never sky... ty jsou naprosto úžasné!

  OdpovědětVymazat
 2. Nové knihy většinou objevuji prostřednictvím svých známých, taky vás recenzentů a goodreads.Kladu tedy největší důraz na jejich hodnocení a recenze:) Souhlasíms tím, že letos (a z části i loni) vzniklo šílené množství prvních dílů, které vypadají moc zajíavě, ale není čas přečíst si tolik x-dílných sérií:(

  OdpovědětVymazat
 3. Nové knihy mě zaujímaji obálkou, ale pokud není zajímavá anotace, tak ani obálka nepomůže :) Většinou se spíš koukám na GR, v jaké četnosti se jaká kniha objevuje na "zdi", nebo kolik počtu lidí (a kteří) je mají v "to-read" složce. A ano, taky vyhledávám seznamy :))) A pročítám hodnocení těch, co už přečetli. :)))

  OdpovědětVymazat
 4. Ja si určite plánujem prečítať Under the never sky, Incarnate, Article 5 a Everneath.

  OdpovědětVymazat
 5. Ačkoliv se říká nesuď knihu podle obalu, ruku na srdce, musí alespoň zaujmout ( je to stejné jako s chlapama - taky musí zaujmout, než vůbec projevíte zájem o jeho "vnitřek" a NÉ ŽE NÉ), tudíž na GR většinou projíždím buď nové seznamy knih, nebo doporučené a většinou si přečtu anotaci a pod tím komentáře a podle toho si udělám svůj vlastní obrázek :-) A pak jsou tu samozřejmě blogy, jako tvůj, či můj, či dalších x lidí, kteří o tom napíšou své mínění a to taky hodně dá :)

  OdpovědětVymazat