úterý 10. ledna 2012

Review: Zrozena o půlnoci

Název: Zrozena o půlnoci
Autor: C. C. Hunter
Datum vydání: Listopad 2011
Počet stran: 400
Nakladatelství: Baronet

Anotace
Jednoho večera Kylie Galenová zjistí, že je s nevhodnými lidmi na úplně špatném večírku, a to navždycky změní její život. Matka ji pošle do tábora pro problematickou mládež v Shadow Falls a během pár hodin po svém příjezdu Kylie zjišťuje, že mládež v táboře není jen „problematická“. Tady, v Shadow falls, se vampíři, vlkodlaci, měňavky, čarodějky a víly učí ovládat své schopnosti a kouzla a žít v obyčejném světě. Kylie se sice nikdy necítila být normální, nicméně ani nepatří k místní hordě paranormálních zrůd. Nebo ano? Všichni kolem tvrdí, že je Kylie jednou z nich a že tady určitě není náhodou. A jakoby pobyt v táboře nebyl již tak dost složitý, objevují se Derek s Lucasem. Oba úplně odlišní, ale stejnou mocí nad jejím srdcem. Ačkoli se Kylie cítí velmi nejistá a v obavách ze všeho kolem, jedno jí začíná být jasné: Shadow Falls je místem, kam skutečně patří. Z cyklu Tábor Shadow Falls #1
...

Život Kylie Galenové není zrovna nejjednodušší – její rodiče se rozvádějí, pronásledují jí noční můry a matka si myslí, že potřebuje mnohem větší pomoc než jen psychologa a proto jí se souhlasem otce posílá na letní tábor Shadow Falls pro problematické teenagery. I přesto, že Kylie problematická není a na žádný tábor jet nechce, se začátkem prázdnin objevuje v autobuse, směřují právě do tábora a ve kterém se seznamuje se zvláštními vrstevníky, kteří se ani nejeví být lidmi (no a taky, že úplně nejsou) a okamžitě si připadá, jako že tam nepatří.

Kylie nesnáší každou vteřinu na táboře. I přesto, že si nepřipadá zcela normální, se mezi ostatními necítí dobře, a když zjistí složení tábora – tedy vlkodlaci, upíři, víly,… začíná si myslet, že se ocitla v pravém blázinci. Co ji ale v Shadow Falls drží, jsou její vidiny duchů. Delší dobu jí pronásleduje duch vojáka, což ředitelka tábora Holiday vysvětluje jako dar vidět mrtvé. Ale co zaráží a udivuje všechny je co Kylie je? Nikdo totiž neví, co za bytost je.

Jsem docela ráda, že poslední dobou narážím na samé dobré hlavní postavy. Už dlouhou dobu jsem nečetla knihu s postavou typu Bella a jsem za to vážně ráda. Kylie mi byla velice sympatická a líbilo se mi sledovat, kam se její příběh ubírá. Její aktuální životní situace nebyla zrovna nejlepší a nejjednodušší, ale vše zvládala poměrně dobře. Celou dobu ji zpříjemňovaly kamarádky a spolubydlící.  

A na co nesmím zapomenout, je dvojka Lucas a Derek. Tihle dva dodávali celé knize dost šťávy a zamotali hlavu nejen samotné Kylie. Oba dvou naprosto rozdílní – Lucas, vlkodlak, je spíš ten tajemnější egoističtější typ kluka, který své pravé pocity a city často skrývá a na druhou stranu tu je Derek, poloviční nymfa, je takový ten kluk, se kterým je možné být i jen přáteli, ale zrovna tohle se jim s Kylie zrovna dvakrát nedaří a jeho charakter je naprosto jiný než ten Lucasův. A naprosto jasné je, že se oba nemají v lásce. Řeknu Vám, že já jsem si vážně oblíbila oba dva a nedokážu přesně na sto procent říct, kterého mám raději, Ale kdyby mi někdo držel pistoli u hlavy, asi bych řekla Lucas.

Příběh se dal místy předpovídat, ale opravdu jen místy, jelikož mě jedna část příběhu opravdu překvapila, a nebyl zase až tak originální, nicméně mně se to moc líbilo a bavilo. První polovina knihy možná tak zábavná nebyla, ale alespoň to vynahradila polovina druhá, ve které se toho začalo dít více.

Nevím, jestli to je jen můj pocit, ale závěr knihy mi nepřišel zase až tak zajímavý nebo akční. Něco se tam sice událo, ale vše se událo nějak moc rychle, což mi moc nedošlo, takže jsem si to musela přečíst ještě jednou (no jo, něco mi hold dochází pomaleji).

Přes všechny zápory jsem knihu ohodnotila čtyřmi hvězdičkami a vážně moc jsem zvědavá na další dva díly.

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat