neděle 22. ledna 2012

Posuď knihu podle obalu #38

Meme z dílny Syki 

Název: Going underground 
Autor: Susan Vaught 
Datum vydání: 13. září 2011
Počet stran: 336

Překlad anotace
Del je dobrý kluk, který vždy je přistižen při hrozných případech. Ve svých sedmnácti si po jedné nehodě, která z něj udělala sociálního vyvržence a a zločince, snaží dát život dohromady. Výsledkem je to, že se nemůže dostat na vysokou školu  a jediné práce, kterou najde, je kopač hrobů. Když konečně potkává dívku, do které se asi zamiloval, objeví se hromada komplikací, které hrozí, že se jeho nový život roztříští na milion kousků. Ale co má dělat?  V ukázkách z minulosti se dozvídáme, jak přítelkyně tehdy čtrnáctiletého Dela rozesílá svojí fotografii. Jeho telefon mu následně zabavuje učitel a je do celé záležitosti zapojena policie. 

Příběh je založený na skutečných případech mládeže v potížích s SMS zprávami a nevýslovnými fotkami. Susan Vaught vytvořila dojemný portrét nesmírně sympatického charakteru,  chyceného v právním, vysoce kontroverzním scénáři. 

Názor na obálku: 
Na tuhle obálku jsem ve chvíli, kdy jsme ji objevila, koukala dobrých pár minut. Moc se mi líbí, jak je jednoduchá, ale přitom výstižná. Společně s názvem knihy pěkně koresponduje námětem knihy. Je tu dobře vidět, že není potřeba v dnešní době oblíbených polovičních obličejů a podobně. I obyčejný hrob může být originálním nápadem.  :) 

Related Articles

3 komentáře:

  1. To není možný! :D Ty si vždycky najdeš úžasný obálky! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Tak tahle obálka je jednoduše geniální :D Asi se po ní začnu shánět, protože i kdyby ten příběh nestál za nic, ta obálka to vytahuje nejmíń na 50% :)

    OdpovědětVymazat
  3. Musím souhlasit, prostě dokonalost! Už mě nebaví poloviční ksichty a tohle je prostě jednoduché, výstižné a lehce morbidní... teda musela jsem se na to dívat dobrých pár vteřin a vstřebat to, prostě něco neotřelého. :D super!

    OdpovědětVymazat