středa 12. října 2011

Waiting for wednesday #11


Waiting on wednesday je meme pořádané blogem Breaking the Spine. Jeho náplní je vybrat jednu knihu, kterou byste si chtěli přečíst. 


Název: Eden
Autor: Keary Taylor
Počet stran: 408
Datum vydání: 6. června 2011

Překlad anotace
Eve zná všechny příběhy o pádu z dob, kdy se objevila v kolonii Eden, neschopná si vzpomenout na své vlastní jméno. Vidí následky technologií neplněných lidskou DNA, mající schopnost růstu nových orgánů a údů, které se vymkly kontrole. Stroj převzal moc nad tělem a duše zmizela. Nyní svět ztrácí svou lidskost a pro Eve je to svět reality.

V jejím padlém světě, kde je láska sobecký přepych, je pro Eve těžké se rozhodnout mezi Westem - díky kterému se cítí naživu, ale který před ní skrývá mnohá tajemství, a mezi Avianem, který tu je vždy jen pro ní, ale který je již sedm let jejím nadřízeným. 

Technologie se chce dál rozšiřovat a nehodlá přestat dokud nezbude na zemi žádné lidské tělo bez technologie.  Jen pouhá 2% populace zbývají a lidstvo čelí vyhynutí. Zatímco Eve bojuje o přežití, zjišťuje, že lidskost je vlastně to, co je člověk ochoten udělat pro ty, které miluje, ne, z čeho jsou jeho vnitřnosti vyrobeny. A i když ho to zabije, láska je vždy to, co ho odděluje od pádu. 

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat