středa 22. června 2011

Waiting for wednesday #4


Waiting on wednesday jememe pořádané blogem Breaking the Spine. Jeho náplní je vybrat jednu knihu, kterou byste si chtěli přečíst. 


The Nine Lives of Chloe King (The Fallen; The Stolen; The Chosen)Název: The nine lives of Chloe King (1-3)
Autor: Liz Braswell 
Datum vydání: 7. června 2011 (USA)
Počet stran: 771 

překlad anotace
Chloe King je normální holka, která chodí do školy (vetšinou), bojuje se svou matkou a je zamilovaná do kluka... nebo do dvou. Během šestnáctých narozenin Chloe zjišťuje, že možná není zas tak úplně normální. Objevuje se u ní noční vidění, super rychlé reflexy - oh, a taky drápy.  Když zjistí kdo vlastně je a odkud pochází, je jasné, že není jediná a někdo se jí pokouší dostat. 
Má devět životů. Ale bude devět stačit?
  • Tuto knihu jsem objevila až poté, co jsem zaslechla, že je i seriál. Na první pohled se mi kniha zalíbila a někdy v budoucnosti si jí možná koupím. Zatím budu koukat na seriál. :) 
  • Ještě jednu věc bych chtěla zmínit. Nedávno mi psala jedna dívčina a měla dotaz, proč, když překládám anotaci, jí nenechávám  v originálním znění? Důvod je takový, že kdybych to přeložila slovo od slova, nemuselo by to vůbec vypadat hezky a někdy i nedávar smysl. Proto to vždy trochu upravím, aby se to dalo vůbec číst a mělo mělo nějakou úroveň. :) 

Related Articles

2 komentáře:

  1. Myslím, že keby daná slečna skúsila preložiť jednu anotáciu, zistila, by že je nemožné urputne sa pridržiavať originálu, lebo by z toho vznikol hybrid. Tiež som na to prišla, keď som sa začala pokúšať o preklady - veľmi náročné povolanie :)

    OdpovědětVymazat
  2. To zní dobře...a hned mám seriál do své sbírky a knížku k přečtení!

    OdpovědětVymazat