neděle 5. června 2011

Posuď knihu podle obalu #13

Meme © Syki


Název: Mr. Darcy broke my heart
Autor: Beth Pattillo
Datum vydání: 1. února 2010 (USA)
Počet stran: 272

překlad anotace
Claire Prescott je rozumná žena, které věří v čísla a fakta, nikoli v pohádky. Ale když souhlasí, že předloží dokument na letním sympozium v Oxfordu jménem své churavějící sestry, je Claire vtažená do hejna milovnic Jane Austenové, které hledají svého pana Darcyho. Ona ale nehledá nikoho. Claire chodila je s hezkým a trochu nedbalým sportovním fanatikem Neilem. Ale pak jí zkříží cestu vysoký, tmavovlasý a temperamentní cizinec. Objeví v sobě usedlá Claire romantickou hrdinku? Její setkání s ženou, která tvrdí, že vlastní původní verzi románu Pýcha a předsudek, - ve které Lizzie skončí s někým jiným než s Fitzwilliamem Darcym - vede k ohromujícímu objevu o autorčině snaze najít Lizzie Bennettové správného hrdinu. Neilův neočekávaný příjezd do Oxfordu Claire poměrně zkomplikuje cestu k nalezení vlastního štěstí. 
Mr. Darcy broke my heart je příběh ženy, která zjistí, že láska není logická a že se opravdový hrdina může objevit na nejvíce neočekávaných místech. 

Názor na obálku:
Nádhera!
Pokud jste četli knihu Jak mi Jane Austenová zničila život, tak to se vám bude líbit i tahle kniha. Obě jsou ze triologie Adventures with Jane Austen and her legacy od Beth Pattillo (třetím dílem je The Dawhwood sisters tell all; knihy na sebe nenavazují, jen mají stejný námět - J.A.). Doufám, že i tento díl u nás vydají, jelikož Beth Pattillo dokáže z obyčejného příběhu vykouzlit dokonalou, romantickou pohádku, které vás odtrhne až poslední strana knihy. :) 

Related Articles

2 komentáře:

  1. V katalogu knižního klubu (myslím, že v předminulém) psali, že se to chystá vydat. Ale jen myslím... a rozhodně doufám. Jak mi J.A. zničila život byla super knížka, takže doufám, že Beth nezklame :)

    OdpovědětVymazat
  2. rozhodně moc pěkná obálka...

    OdpovědětVymazat