středa 29. června 2011

Holiday diary aneb cesta na Kokořín

Holiday diary meme hosted by ME. 

Předem se omlouvám, že stále používám slovo jsme nebo jsem, ale dnes mi to bez něho nějak nejde :D 

Dnes ve dvě odpoledne jsem se vrátila z Kokořínska. Dojmy? Úžasné tři dny, které tak hrozně moc utekly! Začnu pěkně od začátku. V pondělí v 9 ráno jsem s málopočetnou skupinkou z naší třídy čekala na nádraží v Holešovicích, chvíli jsme bloudili z jedné strany nádraží na druhou a zase zpět, protože podle každého jsme měli odjíždět z jiné strany. Já nakonec měla pravdu a ještě jsme museli trochu popoběhnout aby nám to neujelo. :D Pak jsme už jen mířili v extra vypraženém autobuse na Melník. Tam jsme museli přesednout do jiného, což byla trochu sranda, jelikož přijel malý a navíc plný minibus a naše patnáctičlenná skupinka jen koukala s otevřenou pusou. Náš pan učitel tomu také moc nevěřil a šel se přeptat. Měli jste vidět jak jsme se snažili zhypnotizovat řidiče a napovídali mu nekejvej hlavou, nekejvej, jelikož nikdo z nás nechtěl pidibusem jet. Ten nakonec kejvnul a my se tam museli namačkat. tři holčiny nakonec odjeli autem kamarádky (lépe řečeno jejího přítele, který dělal řidiče) a zbytek se šel mačkat do busu. No zvládli jsme to. Ubytovali jsme se pak jen hráli třídní hrátky. Tak tomu nás třídní říká. On je takový hrací typ. :) 

Druhý den jsme se i před zaspání naší chatky vydali na hrad Kokořín. Ten, kdo vymyslel tu vraždící zkratku, po které pak člověk nemůže popadnout dech, se asi vážně tehdy nudil. Naštěstí nás počasí přálo a výlet se vyvedl. Skoro celé odpoledne jsem s kamarádkou strávila před chatkou na trávě opalováním a čtením knihy  (krvavý karneval). Výsledkem toho je, že mám spálená záda, ramena a lýtka. K večeru jsme se opět vrhli na třídní hrátky. Tentokrát byly všechny hry se zavřenýma a zavázanýma očima. Paráda. :D Večer jsme si udělali ohýnek a opékali buřtíky, chlebíky, kamarádka dokonce ohřívala nad ohýnkem řízek a já rohlíky. A jak to bylo dobré. Úplně jak z pekárny, krásně křupavé. Mňam. Pak už jen následovala osvěžující sprška, klábosení do jedné v noci a terorizování spícího a chrápajícího Honzíka dole v přízemí. :D Hned jak začal chrápat, kamarádka vzala baterku, seběhla schody a posvítila mu do obličeje. A jak hned přestal. :D Málem bych zapomněla zmínit to nejdůležitější. Okolo sedmé, osmé večer se stavily kamarádčini rodiče a přivezli kastrol guláše, plech perníku a tři balíky vody. Úplná fata morgána. :D

Následující den neboli dnes se už jen balilo, snídalo a pak následovala dvoukilometrová cesta na autobusovou zastávku. Na to,že já tyhle tůry nemám ráda, tak jsem to zvládla poměrně v pohode. V autobuse na mě padlo spaní a já si chvilinku schrupla. Zpátky v Praze jsem si s mamkou a kamarádkou zašla do meka a pak pádila domu. 

Techto pár dní jsem si dokonale užila a myslím, že si je užili i ostatní. Bylo krásně a nebylo si na co stěžovat, no až na to, že nám nechtěli upéct pizzu, ale to mi po guláši bylo šumák. :D Už se těším až ve třeťáku zorganizujeme něco podobného. 


PS: Zítra, až se vrátím s vysvědčením ze školy, vyhlásím vítěze giveaway!!! 

Related Articles

1 komentář:

  1. tyhle výlety bývají podařený a vypadá to, že sis to fakt užila :) hlavně že nepršelo a dorazil guláš :D

    OdpovědětVymazat