neděle 29. května 2011

Review: Tajný kruh - Zasvěcení

Název: Tajný kruh - Zasvěcení
Autor: L. J. Smith
Datum vydání: 7. únor 2011 (ČR)
Počet stran: 230

anotace
První díl nové trilogie od autorky populárních Upířích deníků! Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie a stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň.
...
(spoilery)

Z této knihy mám trochu smíšené pocity. Na jednu stranu se mi tahle knihy od (a čtete správně: D) L. J. Smith opravdu líbila, jelikož to je něco naprosto jiného než TVD, také stokrát lépe napsané a dokážete se do knihy i začíst, ale na druhou stranu se v knize vždycky objeví něco, co se mi nelíbí nebo nesedí. V tomto případě to byly některé postavy a jména. Například vůbec nemám ráda Cassie, jako hlavní hrdinka mi trochu připadala docela ukňouraná a bez šťávy, a její jméno se mi prostě nelíbí. Můj názor. Také jsem často při scénách ze školy nepostřehla kdo je kdo a pak tam najednou bylo tolik jmen, že jsme se už ani nesnažila zorientovat.

A o co vlastně v knize jde? Středoškolačka Cassie se se svou matkou stěhuje k babičce do velice starého domu. Nastupuje na novou školu a hned v prvních dnech potkává plno nových lidí, ze kterých si ale převážně udělá nepřátele. Hlavně z Faye (popravdě je ona asi jedinou postavou, kterou mám ráda), která jí jednoduše nenávidí.  Když už to začíná jít do horšího objeví se Diana a začne Cassie v podstatě ochraňovat. Postupem času Cass začíná odhalovat pravdu, že i ona je čarodějnice.

Celá kniha se pak točí jen ohledně jejího zasvěcení do kruhu a vraždy jejich kamarádky. Nic jiného se tam v podstatě neřeší. Na úplném konci se jen objevuju Adam, Dianin přítel a kluk, kterého Cassie potkala ještě než se přestěhovala a na kterého stále myslela. Přišlo mi to ale trochu přehnané, protože se vlastně viděli asi dvakrát a hned si už vyznávají lásku. No prostě takové moc urychlené.

Kniha sama o sobě není špatná, ale chvilkami je nudná, bez děje, řeší se tam i kraviny a chvílemi je zase děj docela urychlený. Přesto vše jsem ale zvědavá na další díl a doufám, že to bude lepší.

3/5 hvězdičekRelated Articles

3 komentáře:

  1. No, doufala jseem, že třeba tohle bude lepší, ale jak tak píšeš, tak do toho nemám ani nijak chuť. Mám dojem, že jsem podobnou knížku už četla.. nevím, mě se styl L.J. Smith prostě nelíbí, není to pro náročné čtenáře jako jsme my! :D

    OdpovědětVymazat
  2. Tak nějak myslím, že s nákupem této knihy ještě nějakou chvíli počkám, třeba ji budou mít u nás v knihovně :-)

    OdpovědětVymazat
  3. Všechny informace o Kalifornii najdeš pohromadě třeba na http://kalifornie.net/

    OdpovědětVymazat